Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Káros az a laptopomnak, ha...

Káros az a laptopomnak, ha úgy használom mindig, hogy benne van az akksi is és a hálózati áram is?

Figyelt kérdés

2013. máj. 14. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem mondanám szó szerint, hogy káros, de ártalmas lehet.

Merül az akksi pár %-ot, már töltődik, áram alá helyezem a laptopot már töltődik. Meg ugye a hő amit a laptop termel, melegíti az akksit és magasabb hőmérsékeleten hamarabb haláloznak el a dolgok.

Személy szerint amikor nem kell az akksi, teljes feltöltés után mindig kiveszem, havonta-kéthavonta egyszer beleteszem, hogy töltsön rá. Ha kell, akkor meg beleteszem és használom. Tény, hogy nem sokszor kell akksis üzem, nem sokszor használtam, de még 2 év után is tudja azt amit gyárilag tudott.

Áramszünet nem gond, van a laptop előtt szünetmentes.

2013. máj. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem árt semmit. Amit az előttem irt az csak a saját aggodalma.
2013. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az akkunak a laptopban a helye, tévesen kezdték terjeszteni, hogy ki kell venni. Egyrészt, ha akku nélkül is képes a hálózati adapter ellátni, akkor ha benne van az akku, akkor miért merülne? Szóval nyugodtan maradjon benne, ott a helye. A lényeg, hogy ha tudod hálózatról használd, ezzel kíméled az akkut.
2013. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Trollpheus válasza:
utóbbinak igaza van !!!!!
2013. máj. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem nyert, nincs igaza. Az akkunak a hő nagyon sokat árt. Az akkuban egy sűrű szmötyi-állagú cucc van, a hőtől kiszáradhat, jó esetben felpúposodik, rosszabb esetben bumm!


Valamint a gépnek is jobb, ha jobban tud szellőzni akku nélkül.


Valamint az akku, ha nem használják (pl töltőn van a gép), folyamatosan, bár elég lassan, kisül. A töltőelektronika meg, ha a kisülés elér egy adott szintet, bekapcsol.


Konkrét példa: céges gép, 8-16h-ig van használva, tehát du-este "pihen" kikapcsolva. Az akku ennyi idő alatt simán képes 3-4-5%-ot kisülni. Hopp, elektronika észleli, hogy töltés 95%-on, bekapcsol, tölt 5%-ot, majd lekapcsol 100%-on.


Ez megtörténik mondjuk 2 naponta.


Mi lesz az akkuval? Az a rész, ami folyamatosan kisül-feltöltődik, szépen elhasználódik. Ezzel csökken a kapacitás, először 1%, aztán 2-3-4-5..stb.


Majd jön az első cellahalál, amikor az elektronika úgy dönt, hogy az X számú cellából az egyik már nagyon elhasználódott, nem enged rá több töltést és szépen áthidalja azt. 4 cella esetén marad pl. 3, tehát a kapacitás maximum 75% lehet. A kisülés egyre gyorsabb lesz.. az elhasználódás is.


Mit lehet tenni?


Ha tudod, hogy huzamosabb ideig nem kell az akku, szépen feltöltve kiveszed és elrakod fiókba. Havonta szépen előveszed, berakod a gépbe és használod, ameddig fel nem töltődik. 3-4 havonta meg teljesen lemeríted és újra feltöltöd.


Még egy dolog, ami kapcsolódik a fentiekhez. Minden akkunak véges számú ciklusa van, amire tervezték és amit az elektronikája számlál is.


1 ciklus egy teljes feltöltést jelent, tehát 1-100%-ig. Az elektronika számon tartja és össze is adja a nem egész-ciklusokat is. Egy jóminőségű (pl apple-gépek akkujaik legendásak ilyen téren) akku 400 ciklust bír anélkül, hogy cserélni kelljen, ez kb 40%-os elhasználódásnál következik be - akkor az elhasználódás felgyorsul.

2013. máj. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Modern, lítium cellákról beszélünk. Ha bent van az akku, és úgy használod, akkor csepptöltésen van az akku. Ezt a mai gépek mind tudják. tehát szépen 100%-on tartja az akku. De ha lecsökken is a töltöttség, és feltölti, akkor nem használódik el az a rész jobban. Ha csak 1% is fogy, az minden cellából elfogy. Ilyen nincs, hogy az első cella elejéből veszed ki a töltést, és az kikopik. A zárlatos cellát meg nem hidalja át az elektronika. Az ugyanis 3.7V-s feszültségesést eredményezne. A laptop hője nincs káros hatással a lítium cellákra. Pont az ilyen logikusnak tűnő érvek miatt terjed ez, hogy ki kell szedni. Bár logikusnak tűnik, de nem igaz. A mobilból sem szedi ki senki az akkut, ha otthon van.



A legrégebbi laptopom 5 éves. Eredeti akkuval még mindig bírja a gyári üzemidőt. Egy titka van, ha lehet hálózatról kell használni.

2013. máj. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!