Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Memóriakártyán kevesebb a...

Memóriakártyán kevesebb a hely, miért?

Figyelt kérdés

Vettem egy 8gb-os memóriakártyát.

Fujifilm Finepix S1500 fényképezőhöz használom, direkt azért vettem, hogy többet tudjak vele videózni.

Beraktam, majd írja, hogy 39 percet tud csak felvenni. Ez addig valahogy még okés is, de mikor a 39 perc lemegy belőle, kiírja, hogy a memóraikártya megtellt, ellenben még tudok 1500 képet csinálni, és a számítógép is azt írja, hogy még vagy 3gb szabad hely van a kártyán...

Miért van ez? Direkt azért vettem ezt a kártyát, hogy több videó ráférjen, és most ugyanott vagyok, mint az előzővel...


Memóriakártya:

8GB maxell x-series SDHC kártya


2013. máj. 14. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:

"VGA felbontásban a maximális videó hossza közelítőleg 40 perc, ennyi fér ugyanis a maximálisan támogatott 1,8 GB-ba. Ennél hosszabb videót nem vesz fel egy menetben a gép."

[link]

De ez gondolom a használatiban is le van írva.

Lényeg, hogy 40 perc után új videót kell kezdened.

2013. máj. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Helikoptereket videózok, 40 perces egyhuzamban lévő videóm sosem szokott lenni... a 40 percnyi videó vágóképekből, illetve kisebb bemutatókból áll össze, ezek maximum 15 percesek. Viszont ha a 40 perc lement, kiírja, hogy memokártya megtellt, de ugyanakkor még van rajta 3 GB szabad hely...
2013. máj. 14. 19:56
 3/5 A kérdező kommentje:

Még egy info:


Mikor készenlétben van a kamera, akkor 151 perc 46 másodpercet ír szabad helynek aztán mikor elindítom, akkor 39 perc 55 másodpercet...

2013. máj. 14. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert ez fényképező és nem videokamera. Emiatt kell a gyártóknak limitálni a felvehető mozgókép hosszát. Bizonyos országokban más vám/jogdíj/stb. alá tartoznak a kamerák, mint a fényképezőgépek. Ha kiszednék ezt a limitációt, akkor többe kerülne.
2013. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ilyen nekem is volt!! Nekem Fuji AV 200-as gépem volt. Ugyan ez volt a baja, aztán vettem bele egy drágább kártyát és utána érdekes jó volt.
2013. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!