Megosztható a HDMI jel?

Figyelt kérdés

Régóta keresek HDMI elosztót, de mintha a piacon nem is létezne ilyen, vagy csak csillagászati összegekért.


Egy jelforrást (T-home set top boxot) szeretnék egyszerre 2 tévéhez csatlakoztatni HDMI kábelekkel, tehát egy olyan elosztóra lenne szükségem, amibe bemegy a box jele, és ketté osztja két kábelre.


nem létezik ilyesmi, vagy nem szabad ilyet csinálni, mert tönkremegy tőle valami?


a MédiaMarktban 30 ezerért kapható hülyeségek nem érdekelnek, mert hülye azért nem vagyok!



2013. máj. 7. 01:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Megoszthato persze , hdmi splitter a neve [link]
2013. máj. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aktív eszköz nélkül nem fog menni, annak viszont ára van.
2013. máj. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem két irányba még simán megy passzív eszközzel is -nyilván nem végtelen távolságra..
2013. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerinted vagy próbáltad? Mert HDMI-n digitális jelek mennek, nem olyan mint egy analóg jel hogy párhuzamosan kötöm és kész. Itt kommunikálnak az eszközök oda-vissza
2013. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor megvan a válasz. Megvettem egy ilyen egyszerű splittert, semmire nem használható. Ha külön dugom rá a tévéket, akkor mennek, de ha egyszerre, akkor mind a kettő kiírja, hogy nincs jel.


Tehát nem osztható meg így. Csak azt nem értem, akkor minek árulnak ilyen megosztót, ha semmire se jó. Vagy legalább tennének rá egy egyszerű átkapcsolót. Nekem csak arra kellett volna, hogy ne kelljen mindig a box mögött buherálni, ha át akarom dugni.

2013. máj. 8. 02:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!