Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » üdv! Van egy képcsöves rendsze...

üdv! Van egy képcsöves rendszerű DUAL tv-m, zöld árnyalatú a kép piros van benne kék nincs. Mi lehet a probléma? Javitható?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 6. 11:53
 1/9 61karcsi válasza:
Vagy képcső, vagy szin végfok. Amiben akár tranzisztor vagy ic is lehet hibás
2013. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Javitható, de nem érdemes, én igy tapasztaltam
2013. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1-nek teljesen igaza van, kiegészitve azzal, hogy a szincsatornában bárhol lehet a hiba, akár teljesen primitiv is (pl. fóliaszakadás, "megnyúlt" ellenállás, stb.).Szerintem, ha nem a képcső szt. be, érdemes megpróbálkozni vele!
2013. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3!

Nem biztos! Győrtől 25km-re 5000-ért jön ki a szerelő,de összevár több készüléket,egyetlen darabért 10 000 a kiszállás +5000-ért veszi le a hátlapot,és ezt előre meg is mondja.

Ha a kérdező le meri venni a hátlapot és meg meri ütögetni a képcső nyakát műanyag vagy gumi nyelű csavarhúzó nyelével,akkor kiderülhet a hiba,megjavulhat időlegesen a képcsőhibás tévé.A műveletet csak bekapcsolt állapotban szokták végezni,ami VESZÉLYES,EZÉRT NEM AJÁNLOM SENKINEK!

2013. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 61karcsi válasza:
Feszültséget kell mérni és nem ütögetni a képcső nyakát ( igaz néha én is szoktam:) ) akkor baleset veszély nélkül megmondható a hiba. Sajnos vannak már olyanok mint Győrben sok a kiszállás, ha csak egy van nem ki se megy, a munkadíjról nem beszélek hisz tudjuk milyen időket élünk, de szerintem élni és élni hagyni a legjobb. Vagyis lehet, hogy kevesebbet keresek, de többen hívnak így akkor mégis többet keresek mintha egyszer szakítok nagyot.
2013. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5.

Azért írtam a kocogtatásos módszerről,mert ha van műszere és azt is tudja mit kell méni,akkor nem itt teszi fel a kérdését.

2013. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szevasztok! Szerintem ne adjunk tippeket sem a képcső-nyak letörésére - biztos ez lenne a vége - , sem az utángyorsitó fesz csavarhúzóval való ellenőrzésére, sem az esetleges katód-ujraélesztésre (bár gondolom, csináljuk mindannyian)! Ha profán a Kérdező, keressen hozzáértőt!
2013. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Még azt szeretném megkérdezni hogy ha néha vissza jön a szin 1-2 napra akkor mi lehet a probléma?Érdemes-e megcsináltatni?
2013. máj. 11. 13:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Látod, ebbe lehet beleőszülni: ez jó eséllyel képcső hiba, ami itt nem részletezendő módon még javitható is lehet, de könnyen elképzelhető valamilyen filléres alkatrész primitiv nyavalyája (pl. időszakos zárlat, stb.), vagy akár egy környezeti hőmérséklet-változás hatására összeérő-szétváló fólia szakadás is!Látatlanban nincs mit mondani , szerintem mutasd meg egy TISZTESSÉGES szakinak (ha nem kell kiszállni, becsületes kollega pusztán a diagnózisért nem kér pénzt)!
2013. máj. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!