Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ki rootoltam a telefonomat,...

Ki rootoltam a telefonomat, most milyen előnyöket szereztem?

Figyelt kérdés
Samsung galaxy s Advance. Ki rootolotam, végre rá szántam magam. Tudnátok nekem adni tippeket, trükköket, praktikákat? Most nekem mivel lett jobb, mert eddig semmi különbséget nem látok! Pl. a játékok data fájl-jait hogy mozgatom át a micro SD-re?
2013. ápr. 2. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy nem látsz különbséget, ez csak annyit jelent, hogy root jogosultságod van. Ezt csak ott veszed észre, hogy különböző programok is fognak működni, amik eddig nem működtek.

Ezeket nem is akarom felsorolni, ha google-n rákeresel a "root apps"-ra megtalálsz mindent.

2013. ápr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 uno20001 ***** válasza:

Root joggal - vagyis szuper-felhasználói joggal - olyan dolgokat csinálhatsz amelyeket másképpen nem, vannak programok melyek csak root joggal működnek. P.: turkálhatsz arendszerben és elcseszheted :).


Mit tudok megcsinálni root joggal?


módosíthatjuk a rendszerfájlokat

gyári programok lecserélése/törlése (naptár, ébresztőóra, stb…)

a teljes rendszer biztonsági mentése (programokkal, beállításokkal együtt)

boot képernyő lecserélése

témák telepítése

processzor órajelének módosítása

bizonyos programok root jogosultságot igényelnek a futáshoz (néhány feladatkezelő, automatikusan induló programok letiltása)


Az interneten keresgélve találhatsz olyan programokat amikhez root jog kell.

2013. ápr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Viszont tulajdonképp ha nem tudod, minek rootoltad, akkor neked nincs rá szükséged.
2013. ápr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én egyetlen egy dolog miatt rootoltam, azért, hogy tudjak a microSD-re átmozgatni játékokat(data fájlokat) de nem tudom megoldani! Tudnátok ebben nekem segíteni? Hálás lennék nagyon! Köszi az eddigi válaszokat, ment a pacsi
2013. ápr. 2. 20:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem is fog menni amit te akarsz. Attól még, hogy átrakod a microsd-re nem fog működni.
2013. ápr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindegy is már, visszaraktam a gyári Gb-t, köszi
2013. ápr. 4. 10:31
 7/7 anonim válasza:
Szedd le a play áruházból a link2sd programot azzal tudod megoldani
2013. dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!