Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért zajos az alábbi kép?...

Miért zajos az alábbi kép? Canon 500D-vel és kitobival fotóztam szobában vakuval.

Figyelt kérdés

[link]


A kép egy részlet.


Azt nem értem, hogyha rosszak is a beállítások vagy az élesség, akkor sem lehetne ilyen zajos egy homogén felület. Mintha nem tudná azt a megapixelt, amivel fotózok, vagy ez csak az obi hibája?



2013. ápr. 1. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Képadatok??
2013. ápr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem rövid volt az expozíciós idő és kevés a fény a tárgy távolságában, ezért kénytelen volt felnyomni az ISot, az viszont növekvő zajt eredményez....
2013. ápr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
beépített vaku szobában, teljesen átlagos, ISO 400, 1/60, f4.5
2013. ápr. 1. 19:57
 4/5 A kérdező kommentje:
elvileg ISO 200 az optimális, nem oslyan nagy különbség, ISO 200-os is ugyanilyen zajosak aképeim
2013. ápr. 1. 19:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Tölts fel egy módosítás nélküli képet, mert elég nehéz elhinni, hogy ez olyan beállításokkal készült, amit írtál, valamint hiányzik a többi információ (JPEG tömörítés minősége, objektív típusa, stb.)


Első blikkre túl kevés volt a záridő, ami miatt bemozdult a kép, valamint sanszos, hogy 18-55 DC III objektíved van, ami nem penge. Ezen kívül lehet, hogy rossz JPEG tömörítést használsz, tölthetnél fel egy RAW-ot is, mondjuk mammut mailen. Abból lenne a legegyszerűbb ítélkezni.


A felbontásnak viszont a képminőséghez ilyen szinten abszolút semmi köze, nincs olyan, hogy egy váz "nem tudja azt a megapixelt".

2013. ápr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!