Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » E. Könyvet (vagy sima egyszerű...

E. Könyvet (vagy sima egyszerű szöveget) milyen programmal lehet átkonvertálni hang formátumba?

Figyelt kérdés
Nem felolvasóra gondoltam, hanem mint pl. egy sima zene, Tehát, hogy akár mp3 lejátszóról is lehessen hallgatni.

2013. febr. 27. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Konvertálni sehogy nem lehet.

Felolvasó program kell pl. SpeakBoard, NVDA, és azt mentheted mp3-ba.

2013. febr. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is a speakboardot ajánlom, fel kell olvastatni és mp3-ba menteni. Simán konvertálni nem lehet.
2013. febr. 28. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég érdekes lelki világának kell lennie az embernek, hogy fél percnél tovább hallgasson egy gépi felolvasást.
2013. febr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

@Vazeratti: Ne ílélkezzünk, barátom!

Én sem szeretem a gépi szöveget, de ismerek erősen gyengénlátókat, akiknek megváltás a felolvasógép. Volt egy srác, akivel együtt jártam egyetemre, teljesen vak volt, és a laptopján jegyzetelt minden órán, és minden nem elektronikus könyvet el tudott olvasni a laptopján úgy, hogy a könyvet beszkennelte, és a program felolvasta neki.

Aztán van egy barátom, aki mesterember, egész nap a kétkezével dolgozik. Ő ha nem zenét/rádiót hallgat közben, akkor úgy olvassa az internetes szövegeket, hogy felolvastatja a gépi progrrammal. Ők elmodták, mután nekem szörnyen hangzott, hogy megszokás dolga, egy idő után már fel sem tűnik nekik, mennyire művi.

Olyan, mint másnak a szemüveg: eleinte borzasztó, művi, a megszokás után észre sem veszi az ember.

Ezért mondom, hogy vizsgáljunk meg előbb más szempontokat is.

2013. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jogos. Nem gondoltam erre a kisebbségre. Tőlük elnézést is kérek! :)
2013. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!