Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőgépet ajánlan...

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék itthonra egy digitális fényképezőgépet, de boltokba bemenve elvesztem a sok-sok típus, és tulajdonság között.

Olyan 20-25ft-os kezdő gépre gondoltam. A kezemben eddig egy régi Nikon, befűző filmes gép volt, de őt lassan nyugdíjaznám. Szóval valami olyasmi gép kellene, amit könnyű kezelni.

Amire használnám: semmi hatalmas extra dolog, itthoni fényképezgetés, családi eseményeken, túrák, kirándulások alkalmával. Ja, és szeretném, ha valamilyen szinten azért makró felvételt is lehetne vele csinálni, az akváriumom fotózásá céljából. :)


Szóval tudnátok valamilyen gépet ajánlani? Vásárlásnál melyik paraméterek a fontosak, ha összehasonlításra kerülne a sor?


Válaszaitok előre is köszönöm.



2013. febr. 26. 13:28
 1/5 Lajos54 ***** válasza:

Elöljáróban: a makrófotózás legnehezebb ága az akváriumfényképezés. Az akváriumban általában kevés a fény a fényképezéshez, megvilágítani pedig elég nehéz az üveg miatt. Lehet ugyan kevesebb fénnyel is fotót készíteni, de akkor a megnövekedett (hosszúra nyúlt) zársebesség miatt a halak állandóan bemozdulnak. Nehéz az élességállítás, az olcsóbb gépeken általában nincs manuális fókusz.

Elég nehéz röviden jó, de olcsó gépet ajánlani. Mindenesetre a Nikon Coolpix, Fujifilm FinePix, Canon PowerShot gyártmányok között érdemes keresgélni (persze ezeken kívül is van sok típus). Ma már eléggé hasonló a gépek tudása, általános a 10 Megapixel vagy nagyobb felbontás, valamilyen szintű makró lehetőség szinte mindegyiknél van. Esetleg olyanokra érdemes odafigyelni, mint pl. az áramellátás (egyedi akku, vagy AA méretű ceruzaelemmel is helyettesíthető (szükség esetén), szabvány vagy egyedi USB csatlakozó (elvesztés-megrongálódás esetén utóbbit nehéz beszerezni). Van-e különálló kereső, vagy csak az LCD (erős napsütésben utóbbi nehezen látható). Mekkora az optikai zoom (a digtálist el lehet felejteni)? Van-e magyar menüje a gépnek? Bár ma már szinte általános az SD memóriakártya használata, akad még néhány géptípus, amibe nem az való. Van-e beépített vaku, mekkora a teljesítménye (mondjuk egy szülinapi fotózáshoz a torta mellett).

Ezeken kívül még számtalan szempont lehet, de akkor már túl hosszú lennék...

2013. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a részletes választ. Szóval akkor ezek azok a tulajdonságok, amiket egy kezdő egy alap tudású gépnél vegyen figyelembe.

A tippeket is köszönöm, végi fogom bogarászni, hogy mit tud a Canon, Fujifilm és Nikon alapabb gépei.


Esetleg tudnál még ajánlani valami olyan oldalt, ahol fényképezőgépek tesztjeivel foglalkoznak, és az általuk leírtakban maximálisan meg lehet bízni?

2013. febr. 26. 15:34
 3/5 Lajos54 ***** válasza:

Én ezt szoktam néha böngészgetni, általam ismert gép(ek) esetében hasonló véleményem volt, mint amit ott olvastam. Független tesztek, tehát nem fizetett reklám...

[link]

2013. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a linket. :)
2013. febr. 26. 15:55
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Szívesen!

Böngéssz ügyesen, és megfontoltan. Gondolj arra is, nem egy hónapra veszed a gépet. Felesleges sokkal nagyobb tudású, mint amire szükséged van, de egy-két ezer forinton nem érdemes spórolni, egy esetlegesen gyengébb géppel, mint amire igényed van.

2013. febr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!