Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen elektronikus eszközböl...

Milyen elektronikus eszközböl lehet kiszerelni diódát?

Figyelt kérdés
Ehez a fényorgonához kéne az a Tip31 nem vagyok benne biztos h dióda! Milyen eszközböl lehetne kiszedni...Pl.:pc, tv???

2013. febr. 14. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag bármilyen elektronikai eszközből. Miért nem rendelsz netről?
2013. febr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gugu Gabor ***** válasza:

szerintem tranzisztor... itt pld kapsz:

[link]


Hogy miből érdemes kiszerelni? Passz erre kicsit bonyolult lenne válaszolni szerintem.

2013. febr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A TIP 31 nem dióda, hanem tranzisztor.

Csak alcsony feszültségre tudod használni, ha jól emlékszem 40 V. 3.Amp. amit bír.

2013. febr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ilyet már nem kapsz, de helyettesítheted ezzel:

[link]

2013. febr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]

ezt szeretném elkészíteni...de nincs hozzá tranzisztrorom! pc alaplapból vagy valahonnan nem lehet kiszedni?

2013. febr. 14. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:

A rajz alatti szöveg google-fordítása:


Ez egy nagyon rossz áramkört. Először is szüksége van egy áramkorlátozó ellenállással sorba a LED-ek. Olyasmi, mint 150 Ω valószínűleg tenni. Ezután a tranzisztor kell legalább 0.7 V lefolytatására, amely lehet, hogy nem, ha olyan vonal kimenet. Ha nem kap a LED-ek, majd adjunk hozzá egy 1 kOhm ellenállás a piros vezetékes csatlakozás. (Úgy tűnik, hogy még soha nem hallottam ellenállások.) Ez elegendőnek kell lennie ahhoz, hogy lehetővé teszi, hogy beköt egyaránt világító doboz és erősítő az audio kimenetet.


Nem volt türelmem újrafogalmazni, a lényeg: ez a rajz egy semmi, kuka... biztos meg akarod csinálni?

2013. febr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!