Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik fényképezőgép alkalmasa...

Melyik fényképezőgép alkalmasabb sport és természet fotózásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok, melyik készülék alkalmasabb sport és természet fotózásra? Fujifilm FinePix S4000HD,Fujifilm FinePix S2950HD vagy Fujifilm FinePix S3200? [link]

2013. febr. 10. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha engem kérdezel egyik sem. Mindkét terület nagyon komoly felkészültséget kíván mind technikailag, mind pedig fejben, nem véletlenül használnak többmilliós felszereléseket ezeken a területeken a profik. Persze próbálkozni szabad, csak ne keseredj el nagyon a végeredményen.
2013. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hobbi szinten csinálnám és kezdő vagyok :)) Ja és 14 éves lány
2013. febr. 10. 15:08
 3/14 anonim válasza:
100%

vagy az s4000 vagy az s3200

én Nikonista vagyok, tehát nem tudom, de ez a kettő elég jónak tűnik.

2013. febr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Isten őrizzen, hogy megbántsak valakit, de az ilyen, és ehhez hasonló kérdéseket már milliószor feltették itt, és milliószor válaszoltunk rá, a kollégákkal karöltve, néhol szépen, tételesen, árral leírva, mi kell a sport, és természetfotózáshoz.

Tessék szépen keresgélni, meg lesz a válasz, amit keresel :)

2013. febr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Képzeld keresgéltem! és mivel nem volt arra válasz amit én szeretnék h ez a három fényképezőgép közül melyik az alkalmasabb ezért tettem fel a kérdést! Hihetetlen mi? :O
2013. febr. 11. 15:44
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezzel az alázattal inkább el se kezdj fotózni. Ezzel a hozzáállással hamar kiutál majd a közösség. Direkt leírta, hogy nem akar megbántani és abban teljesen igaza van, hogy bár kimondva konkrétan valószínűleg nem volt a kérdésedre a válasz, a sorok között ott rejtőzik, ám amíg nem tudsz olvasni a sorok között, még ilyen szinten sem addig jobb ha inkább olvasgatsz/tanulsz, legalább az alapokat, mint expozíciós beállítások jelentése és képre gyakorolt hatásuk, szenzorméret és gyújtótávolságok összefüggései és képre gyakorolt hatásuk stb...
2013. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Rohadt nehéz egy kezdőnek, pár tízezer forinttal a zsebében azt hallani, hogy nem tud venni a kívánalmainak megfelelő felszerelést, de valahol tényleg ez az igazság.


Többek között azért nem tolonganak itt a tanácsok, mert tök mindegy a három közül melyiket nézzük. Mind egyformán alkalmatlan a normál minőségű természet és sportfotóra. Ezeket a gépeket verőfényes időben való hobbi kattogtatásra találták ki. A felsorolt két fotós helyzet, speciális, és nagyon komoly felszerelést igénylő terület. Vak tyúk is talál szemet alapon megoldható 40ezres kompakt géppel is, de ne szegje kedved, ha 100 képből jó ha 1 nevezhető majd okénak, és mondjuk 10000-ből 1 db jónak.


Persze kezdő szinten, belépőnek jók ezek (legyen mondjuk az S4000, mert annak a legnagyobb zoomja), és ha elég sokat kattintgatsz, biztos lesz egy-két elfogadható sport, vagy természet fotód, de ez jórészt a szerencsén fog múlni.


Nyugodtan vedd meg bármelyiket, tanulni jó lesz, de ha tanácsolhatom, elsőre ne rögtön sportfotóval kezdj, és természetfotóból is inkább a tájképekkel. Arra a legalkalmasabbak.

2013. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Bocs, akkor inkább rosszul fogalmaztam magam. A fényképezőgép nekem arra kéne h családi összejöveteleken tudjak fotózni és járok táncolni és h fellépéseken és edző táborba tudjak képeket csinálni. Nem, akarok komolyabb képeket csinálni és nem akarok a fényképezéssel (egyenlőre) komolyabban foglalkozni! (remélem értitek)
2013. febr. 11. 19:42
 9/14 anonim ***** válasza:

Családi összejövetelre, ha van elég fény, akkor ezek a gépek már megfelelőek.

Vedd a S3200-at vagy az S4000-et, mert ezeknek nagyobb a látószögük, így jobb eséllyel fér bele mindenki egy nagyobb csoportképnél.


Táncra már problémásabbak, de ha sok képet csinálsz, lehet köztük pár használható.

2013. febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Bocs, akkor inkább rosszul fogalmaztam magam. A fényképezőgép nekem arra kéne h családi összejöveteleken tudjak fotózni és járok táncolni és h fellépéseken és edző táborba tudjak képeket csinálni. Nem, akarok komolyabb képeket csinálni és nem akarok a fényképezéssel (egyenlőre) komolyabban foglalkozni! (remélem értitek)"


Nem genyózásból, de ebben hol a sport, és a természet? ;)

2013. febr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!