Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan került fel az első...

Hogyan került fel az első program a számítógépekre? Mivel írták meg az első programot? Az első program megírásához nem kellett egy program, amivel megírták?

Figyelt kérdés
Sosem értettem, hogy miképp került fel az első program egy számítógépre, illetve hogy mivel írták meg az első programot. Tudom, hogy voltak olyan gépek, amik valami légfúvásos technológiával működtek, de az mechanikus dolog. Én arra vagyok kíváncsi, hogy hogy álltunk át mechanikusról elektronikusra, hogy a gépek értelmezni tudják a 0 és 1-eseket.

2013. febr. 9. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első programokat gépi kódban írták. Utána valaki megírta az első egyszerű assembler gépi kódot, innentől pedig már mehetett assemblyben a programok írása.


Még korábban pedig gyakorlatilag kapcsolókkal lehetett "megírni a "programot".

2013. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az ősi programok nem ilyen fotósopp meg powerpointok voltak, hanem nyers matematikai megoldások. Képletek, függvények.
2013. febr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!