Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangváltót szeretnék olcsón,...

Hangváltót szeretnék olcsón, jó lesz e a lentebb leírt módszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott:


Régi Videoton hangfal (4 Ω-os hangszóróval), SAL BXC 2-100 (4Ohm) Hangváltónak csak egy Kondi van bekötve párhuzamosan!


Probléma: A SAL hamar torzít alacsony frekvencián, ennek kiküszöbölésére szeretnék a Videoton és a SAL közé hangváltót rakni ami kb. 300 Hz-en vág.


Megoldásom: A SAL és a Videoton közé beraktam egy Kondit (100 nf 10V)


Probléma 2: Az egyik oldalon azt olvastam, hogy párhuzamosan kell kötnöm (alapból a SAL-on is így van), azonban ha párhuzamosan kötöttem, akkor semmi sem történt, viszont ha sorosan kötöttem, akkor nagyon szépen levágta a mélyet a SAL-ról kb 300Hz-nél!


Kérdés:


Megfelelő e, ha sorosan kötöm, vagy lehet belőle valami probléma?


Kérdés 2:


Szeretnék hangszűrőt építeni mélynyomóhoz, elég lenne ide is egy bivaly kondi?


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. febr. 5. 23:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha mar SAL (ami lássuk be, nem éppen misőgé) akkor vegyél két sima 2 v. 3 utas hangváltót, és annyi. Talán van 2000Huf is darabja.
2013. febr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!