Mire való a Dolby gomb a magnódecken?

Figyelt kérdés

Van egy AIWA R450-em és egy Toshiba PC-G33-am. A '80-as évek végén mindkettő csúcskategóriás magnó volt. Van rajta dolby gomb B és C lehetőséggel. Ha bekapcsolom rendkívül rossz lesz a hangminőség, a C kifejezetten hallgathatatlan.

Biztos nem ok nélkül tették rá mindkettőre. Mire való? Hogy lehet használni őket?


2013. febr. 4. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A Dolby B és C (meg még van több is) egy zajcsökkentő rendszer volt, még a szalagos hanghordozók idejében (elsősorban a kazettáknál, orsónál eleve jobb volt a minőség). A lényege az, hogy csak akkor lesz zajcsökkenés, ha az adott kazetta úgy is lett felvéve.

[link]

2013. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is ilyenről hallottam ki is próbáltam: bekapcsolt dolby-val vettem fel kazettára, de a lejátszás ugyanolyan szörnyű volt. Lejátszáskor ha kikapcsoltam normálisan szólt.

De ha már a zajcsökkentésnél tartunk: volt olyan eszköz, ami a kazetták zaját (halk súgás) tompította lejátszáskor? Csak érdekességképen érdekel :)

2013. febr. 4. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez volt az az eszköz. Csak jó kazetta és jó deck kellett hozzá. Lehetőleg olyan, amelyik tudta a BIAS-t állítani a szalaghoz.

Annak idején egy jó metál szalagra dolby C-vel sikerült olyan felvételeket készítenem CD-ről, ahol alig volt észlelhető különbség a műsorforrás és a szalagra rögzített jel között. Mondjuk ezt egy valóban csúcskategóriás deckkel követtem el:

[link]


(nem fikázásként írom, de a két deck messze van a csúcskategóriától, jók voltak, új korukban is az erős középmezőnyt képviselték)

2013. febr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2013. febr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!