Ha nem kapcsolom ki teljesen a Tv-t, routert, stb. Csak éppen nem használom, attól is még nagyon ártalmas egy háztartásban?
Készenléti állapotban ezek nem sugároznak.
De a routert, ha bedugod, akkor be is kapcsol!
A kisbaba legalább 2 m-re legyen tőlük és a zsinór nélküli telefonoktól is - akkor nincs gond.
A rádióhullámok elvileg nem veszélyesek - de azért ezt ne a babán próbáld ki.
Egy kapcsolós elosztó sokat segíthet. A mai modern gépekből szinte mindből kispórolják a kapcsolókat.
Ha nem vagy lusta kapcsolgatni.
Nincs semmi bizonyítéka annak, hogy ezek a rádióhullámok ártalmasak lennének. A legcinkesebb a router lehet, de ha nem WiFi, akkor nem jön belőle szinte semmi. A TVből is csak a katódsugárcsöves hordozhat veszélyeket. Necces lehet még a mikró (ezek sugároznak olyan tartományban, ahol egyébként nincs nagy háttérterhelés, tehát bár nincs bizonyítva, hogy rossz, ha mégis az, akkor ezeknél nem mindegy. A többi frekvenciából úgyis annyi van alapból az éterben, hogy teljesen mindegy).
A többi eszközt legfeljebb spórolásért érdemes kikapcsolni.
Egyébként a távolság nagyon sokat számít...
A rádióhullmok nem veszélyesek. Ha azok lennének, se tudsz semmit tenni, mert túl sok a rajtad kívüli forrás. Te igazából az elektromágneses hullámokra vagy kiváncsi összességében, aminek a rádió csak kis része.
Mondták már, hogy a többi se veszélyes, de érdemes meggondolni, hogy egy WiFi ugyanazt a sugárzást használja, mint a mikró, csak kisebb dózisban. Ennek ellenére szerintem nincs mitől félni (ezen eszközök leadott teljesítménye rendkívül kicsi)
Való igaz, hogy éves szinten azért már "mérhető" mennyiséget fogyasztanak a standby állapotban lévő eszközök, azonban ez az árammennyiség még mindig csak egy-két-ötezer forint, míg egy új tv, egy új nyomtató, egy új router, modem vagy bármely egyéb igencsak "nagyobb" összeg. Ezek az eszközök nem arra vannak tervezve, hogy napi szinten áramtalanítva legyenek. Pl. nekem két HP nyomtatóm van, amely igen érzékeny az áramtalanításra. De hasonló a televízió is, nem igazán tesz jót a saját tápegységének a folyamatos áramtalanítás.
És itt a környezetvédelmi szempontok is megdőltek: hiszen nem igazán környezetbarát az elektronikai hulladékok gyártása. Tehát itt meg kell nézni, hogy hol a kompromisszum: Gyártsuk az e-szemetet, vagy pedig vállaljuk a többletenergia-fogyasztást...
A kérdésben szereplő dolgokról: Egy háztartás által keltett "sugárzás" nagyon minimális ahhoz képest, mint ami terhelést a környezetből kapsz: Nagyfeszültségű vezetékek, vezeték nélküli internetet szolgáltatók is "kicsit" nagyobb teljesítménnyel sugároznak, de a tévétornyok, rádióadók is igen szép teljesítményt használnak. - Persze ez elég széles spektrumú tartomány.
Az emberi komfort meglétéhez "el kell viselni" az ilyen irányú terhelést. Mert mégcsak megszökni sem lehet előle...
kb 3-5w egy standby áramkör felvétele. namost ez évi szinten 10ezer forint/stby üzemmód. magyar viszonylatban azért aki sporolni akar az erősen meggondolja akkor a kibekapcsolgatást.
mondjuk egy tv-t 2sec alatt lehet teljesen áramtalanitani. számitogépet pl már nem áramtalanitanám teljesen mert halál mindig a tápmögé mászni.
Még a sugárzásrol annyit hogy stbyban semmi sem fog neked sugározni. De a világ halálra van zsufolva rádiohullámokkal igy ne aggodj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!