Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mélynyomó ügybe tudnátok...

Mélynyomó ügybe tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Leszögezem, kezdő vagyok ez ügyben.

Van egy autóm amibe szeretnék belevenni mélyládát. Olyan 5-700W körülire gondoltam. Attól függ.

Mire kell odafigyeljek? Milyet vegyek amivel valamilyen szinten olcsón ki lehet jönni? Mert ha jól tudom nem elég csak a ládát megvenni, kell oda erősítő is. Milyet vegyek? 6 hangszórós az autóm. Azokat a hangszórókat is lekéne cseréljem h bírja a db-t?


1-2 fontos kérdés!!!

-Tényleg le kell cseréljem az akksimat nagyobbra ha a ládát beakarom tenni? Ez akkor többlet fogyasztást is eredményez?

-Észrevehető a kocsi fogyasztásán ha sűrűn használnám a mélyládát?


Légyszi írjátok le, hogy miket kell belevegyek, hogy rendesen szóljon.

Előre is köszi!



2013. jan. 15. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Hello!


Elöljáróban annyit mondok, hogy nekem nincs autóm...


2 legfontosabb dolog amit el kell döntened, hogy mennyit akarsz rááldozni, és hogy mekkora hangnyomást (hangosságot) szeretnél.


Egy költői kérdés: Álltál már 500-700W-os hangsugrzó előtt, miközben teljesen ki volt vezérelve? (haver házikészítésű brutál suttyódoboza itt nem játszik, és a távolkeleti márkák sem)

Milyen érzés volt..?


Ha már megbarátkoztál azzal a gondolattal, hogy csak 300W lesz ráírva a jövendőbeli mélynyomódra, akkor szét kell nézni, hogy melyik elégítheti ki az igényeidet (Az átvitel alsó határfrekvenciája egy kritikus paraméter az igényes fülnek, "sub" basszus lesugárzásában) <Az autós dobozok közül a bass reflexekre a legjellemzőbb a mélyről induló átvitel>


Ha már találtál 3-4-5 olyan mélynyomót, akkor nézd meg, hogy melyiknek mekkora az érzékenysége. A legnagyobb érzékenységűt (dB) válaszd, az fog legnagyobb hangteljesítményt leadni ugyan akkora villamos teljesítmény befektetésével (hangosabb lesz)


A fenti szempontok és hierarchiájuk a te szórakozásodat szolgálják. Ha vagánykodni akarsz, akkor vehetsz 2000W-os távolkeletit is, mégis rosszabb hangminőséggel.


Erősítőt bizony jót kell venni, különben a legjobb hangdobozok is csak elkent puffogást fognak adni, és a gyors dobok helyett csak egy bazinagy morajlást fogsz hallani. (Ilyen téren a zárt dobozok a jók)

Az olcsó márkákat nem ajánlanám. Hiába rá van írva, hogy MOSFET erősítő, abból nem derül még ki semmi sem kb.

"Szakmai" szemmel nézve a D-osztályú végfokok a divatosak mostanság. Jó minőség szinte garantált, a gagyi gyártók nem fognak bele az ilyen fejlesztésekbe.



Az autó akkuját nem feltétlenül kell lecserélni. Ha álló motor mellett nem bömbölteted sokáig, akkor nem merül le az akku. Esetleg egy második akkumulátor berakásán elgondolkodhatsz, ezt az erősítőhöz legközelebb érdemes elhelyezni. Ez esetben végleg el lehet felejteni a -szintén divatos- 1Farad -os kondenzátorokat.


A fogyasztás növekedését pedig akkor fogod észrevenni, ha nagyon odacsavarod neki és/vagy gagyi, melegedő erősítővel próbálkozol.



A 6 hangszórós dologra pedig van egy sajátos elgondolásom:

Szerintem nem kéne kicserélni őket, hanem az azokat meghajtó erősítőből le kéne szűrni a mély hangokat. Így a magas hangok lesugárzására sokkal nagyobb tartaléka marad a hangszóróknak és az autórádiónak is.


Hát kb. ennyit tudok javasolni.

2013. jan. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Fhu, nem mondom, van 1-2 dolog amit nem értettem, de köszi a választ.


Nézegettem mélyládákat. Pl a kettő közül jó valamelyik?


[link]

[link]

2013. jan. 16. 07:21
 3/3 anonim ***** válasza:

A Raveland papírforma szerint nagyon jónak számít. Már feltéve hogy a "Hangnyomás" szót rosszul írták oda, és az igazából ÉRZÉKENYSÉG ott.


Csak annyi benne a rizikó, hogy nem nagyhírű márka terméke. Bár a Sencor sem az.

2013. jan. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!