Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valakinek van már tapasztalata...

Valakinek van már tapasztalata a Canon 6d-vel? Mi a vélemény róla?

Figyelt kérdés
Olyan érdekelne, akinek már volt a kezében, és nem csak tesztet olvasott a neten. Előre is köszi!

2013. jan. 9. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Canon nyílt napon próbáltam, saját objektívekkel (24-70 f2.8L és 70-200 f2.8L IS II).


A képe nagyon szép, de az 5D mkII-nél nem szignifikánsan jobb. A középső fókuszpont kevés fényben is pontos, de a szélsők ugyanolyan vackok, mint az 5D mkII-nél. A WiFi-t és GPS-t nem lehetett bekapcsolni, mert "túl hamar lemeríti az akkumulátort". Bár ezek annyira nem is érdekelnek, elenyésző azon esetek száma, ahol szükség lehet rá.


Ilyen drágán abszolút nem éri meg, akkor inkább egy kettes 5D használtan. De inkább az sem.


Egy év múlva várhatóan olcsóbb lesz, mostanában minden Canon cucc így működik.

2013. jan. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Engem a mérete miatt érdekelne (már a minőséget leszámítva), mert női kézben az 5d Mark elég nagy. Viszont erről azt olvastam, hogy méretileg inkább a kétszámjegyű szériához áll közelebb.
2013. jan. 9. 16:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisebb, mint az 5D II, de alig. Egy 500D-nél jelentősen nagyobb.
2013. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Nekem is meg kellene néznem élőben, de még nem láttam sehol.

Szeretnék feljebb váltani, de az 5d Mark mérete elrettent.

2013. jan. 9. 18:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, Canonnál az összes egy jegyű váz nagy. Kérdés, hogy mi a fontosabb, a hordozhatóság, vagy a képminőség. Egyik APS-C sem ér az FF gépek nyomába.
2013. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Természetesen a minőség miatt szeretnék váltani, de azon is el kell gondolkoznom, hogy ha egy óra után már remeg a kezem, akkor nem megyek vele sokra.

De majd elkezdek súlyzózni :)

2013. jan. 9. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:

A 6D kb. fél centivel kisebb minden irányban (szélességben 7 mm-rel), mint az új 5D. Nem számottevő a különbség, kb 10%.


20%-kal könnyebb, ami 180 grammot jelent.

2013. jan. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt a kezemben, de nem győzött meg. Szerintem 2013-ban a Canon-nak nem WiFi-re meg GPS-re kellene marketinget építenie és nem ezzel kellene megpróbálni egy ilyen kategóriájú vázat. Ha nincs pénz 5D Mk III-ra akkor inkább egy MKII-t nézz szerintem én is azt használom nagy megelégedettséggel elsődleges vázként.
2013. jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!