Hogyan lehet bekötni egy sztereó erősítőt úgy, hogy 1 hangszóróba szóljon?

Figyelt kérdés
Egy gitár torzítót építettem.Ebben van egy nagy (4 Ohm 15W) és egy kicsi(6 Ohm 5W) hangszóró.A torzító panel mellé bekerült egy számítógép hangfal erősítője.Úgy szeretném megoldani,hogy mivel ez egy egycsatornás sztereó erősítő,az egyik oldal a torzítóból jövő jelet erősítené és ez menne a nagy hangszóróra.A másik oldal pedig egy mp3 lejátszó sztereó jelét erősítené fel és ez pedig a kicsi hangszóróra menne.Ennek az volna a lényege,hogy zenére lehessen nyomni a szólózást.(mindenképpen kell a sztereó jel,mert vannak zenék,amelyikeknél egyszerre csak az egyik oldalon szól giár)
2012. dec. 31. 08:31
 1/3 gabor.galilei ***** válasza:

Az mp3 ból gondolom a fülhallgató kimenetet akarod az erősítőre kötni. Ezen kijön a jobb és a bal oldal jele és a föld.

1, Az mp3 földjét kösd össze az erősítő földjével.

2, Az mp3 jobb és bal oldali kimenő jelére rakj a jellel sorba 1-1db 1KOhmos ellenállást, majd az ellenállások másik, szabad végét kösd össze egymással. Ez fogja összegezni a két oldal jelét.

3, Ott ahol a két ellenállás össze lett kötve azt kell kötni az erősítő bemenetére. (Nem ismeren az erősítődet, de ha a bemenetén nincs kondenzátor ami a jelet fogadná, akkor még egy 100uF 16V-os kondit is kellene sorosan berakni a két ellenállás összekötött vége és az erősítő bemenete közé )

2012. dec. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Megnéztem,de nem találtam kondit.Az alkatrészek mindegyike megtalálható nálam.Összepakolom és jó lesz.Maga az erősítő olyan 5W körüli névleges teljesítményű.

Hálás köszönetem a segítségért!Mindenképpen visszaírok,hogy mire jutottam.

2013. jan. 2. 06:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldanom az első hsz. alapján.Nagyon jó lett.
2014. nov. 2. 09:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!