Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kocsiba ködlámpához jól kötöm...

Msebi06 kérdése:

Kocsiba ködlámpához jól kötöm így a relét? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Már kötöttem be több gépbe itthon munkalámpákat relével, és mind jó is lett, de most kocsiba szeretném és van egy dolog amibe kéne a segítség. Bal oldalt a kormány mellett van 1 kapcsoló, ami semmit nem csinál, kiszedtem el volt szakadva a vezeték, amin bejön az áram. Összekötöttem, lebontottam, hogy hova megy, és egyből ki a motortérbe, mondom fasza, mer úgyis oda kell. Csak akkor megy a kapcsolóhoz az áram ha ráteszem a világítást a kocsira, szóval már gondoltam, hogy régen lehetett ködlámpa már bekötve. Kint meg is találtam a többi vezetéket begyűrve az akksi alá amik a ködlámpák helyéig érnek.

Na most jön amit nem értek. A kapcsolóba bemegy az áram ha ráteszem a világítást, és ki 2 vezetéken jön ha bekapcsolom. Az egyik rendes 12 volt, de a másik jóval kevesebb lehet, mert próbalámpán épphogy halványan látni hogy világít. A relénél a 86-ra megy a kapcsolóból a vezeték, 85 a test, 30ról megy a lámpához tovább az áram, és kell egy állandó a 87es ágra. Na kérdés, hogy jó a kapcsolóból a másik, gyengébbik vezetéket rákötni, vagy oda is 12 voltnak kell menni? Ha elég akkor nem húzok ki egy másik vezetéket.

Relé száma ha ez segít: R12S1

Remélem érthető úgy-ahogy amit leírtam :D



2012. dec. 26. 18:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!