Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kameráról felvilágosítást...

Kameráról felvilágosítást adnátok egy szőkenőnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni eg ykamerát már hónapok óta, de amit az üzletben mondanak két mondatban, az nekem nem sokat jelent. Pl van-e minőségbeli különbség a HD (HDD-s) és az SD kártyára rögzítő kamera között? Érdemes-e ez utóbbit venni? Nagyon tetszik, hogy cserélhető, egyszerűen kezelhető, de milyen érvek és ellenérvek vannak?

Aztán a másik, melyik milyen formátuzmban rögzít? Ennek a minőség szempontjából van jelentősége? Gondolok itt arra, hogy mpeg, avi stb ... Egyáltalán mi jöhet szóba és milyen előnyökkel / hátrányokkal?

Nagyon köszi előre is, és ha kérhetem, tényleg a lehető legegyszerűbben magyarázza el valaki, hátha megértem ... (mert nagyon kellene, de mindig elbizonytalanodok)


2009. aug. 23. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha veszel, akkor szerintem már vagy olyat vegyél ha megteheted, ami merevlemezre rögzít, és bővíthető, ha nem akk dvd-set... amugy én ajánlom a Panasonicot, és a JVC-t... Ha Sonyt veszel, nézd meg h Japán-e mert ha nem, meg se vedd... esetleg még samsung... Ha kiválasztol egyet típus szerint, írd meg privátban melyikek azok, és leírom mit kell tudni róla... nő lévén te gondolom kinézet szerint fogsz választani de nem akarok általánosítani... am vakusat vegyél
2009. aug. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1, Oké köszi, csak tudod nem egy ember meg pont a HDD-sről beszélt le, mert hogy abban van mozgóalkatrész és hamar tönkre megy, és ezért vannak a kártyás mellett.

2, Ugyanakkor minőségbeli összehasonlítást láttam, és a HDD-re rögzített HD minőség azért nyuilávn sokkal szebb volt mint az SD-nek a legjobb minősége. Más rendszerben rögzítenek ezek vagy mi adja a különbséget? Azaz nem csak a hely a probléma, hanem kártyára nem tud ugyan olyan formátumban rögzíteni minz HDD-re?

3, Amúgy dehogy döntök a kinézet alapján, de eddig a Sonyra beszélt rá minmdenki aki értett hozzá, csak éppen elmagyarázni nem tudta még senki melyik miért előnyösebb.

4, Ja és a vakut pedig nem értem. Mozgóképnél vaku? Uha ez nekem sok :-)

5, Meg jött egy olyan verzió is, hogy ajánlottak fényképgépet mert az is HD-ben rögzít, szebbet mint az SD kártyás, na de ezt meg felfogni se tudom, mert most is van egy nem is olcsó fényképgépem, de a kamera-funkciója mondhatni katasztrófa minőséget ad.

Hát rengeteg a kérdés ...

Köszi kereslek akkro privátban ...

2009. aug. 23. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!