Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért jó az infra lézer?...

Miért jó az infra lézer? Miért használják olyan sok helyen? Nem is látni a fényét.

Figyelt kérdés
Miért használják? Nem látni a fényét, bárki belenéz vagy csak valahonnan visszaverődik a sugár és máris megvakul valaki.
2012. dec. 17. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Adatátvitelhez pl.
2012. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Olyat ami egy gyufát meggyújt 2 másodperc alatt? :O

Lézer! Nem led.

Azt tudom, hogy mobilokba van infra led és azzal lehet adatokat átvinni, de most lézerről beszélek.

Fókuszált fény, erős kimenő teljesítménnyel... Ezért nem értem.

2012. dec. 18. 16:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nem célszerű gyufákat rakni a két célpont köré. LED-del át tudsz-e hidalni KM-ereket? Lézerrel megoldható.
2012. dec. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó értelek. De akkor is. Úgy tudom, hogy lassú és sok energia is kell hozzá. Egyszerűbb egy rádió adó vevő.

Meg erre figyelni kell, hogy ne legyen semmi a fény útjában. Hol használnak ilyet? (Vagy csak tipp, hogy erre használják?)

2012. dec. 18. 21:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Tippeltem. A napokban tudtam meg, hogy ahol dolgozom ott is üzemel két épület között lézer. Hogy milyen azt nem tudom.
2012. dec. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pl. a lézeres sebességmérők is infra lézerrel dolgoznak ,lézeres feltérképező,távolságmérő rendszerek (pl. a Google autók tetején) . Olyan helyen alkalmazzák,ahol számít az irányérzékenység ,mivel nagyon kicsi az oldalirányú terjedés és meglehetősen pontos dolog.
2012. dec. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jó, de akkor is miért jó, hogy infra? :D

Mert "szerintem" nagyon veszélyes ha valaki véletlenül belenéz. A lézer nem játék.

2012. dec. 18. 23:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Minél magasabb a fény hullámhossza,annál jobb a terjedése és kisebb a zavar is . Sokkal kisebb lézerenergiával sokkal nagyobb távolságot lehet áthidalni , könnyebb a nyalábot kollimálni és nem mellesleg sokkal könnyebb is előállítani az IR fényt,mint a látható tartományút (ha megfigyelsz egy DPSS lézert,ott is minden esetben IR pumpálással állítják elő az alacsonyabb hullámhosszú ,látható színű lézert) .

Egyébként a mindennapi életben használt IR lézereknek annyira kicsi a sugárenergiájuk és annyira magas az impulzusszámuk,hogy hiába 30-100W teljesítményűek ,károsodást véleten belenézéssel nem okoznak

2012. dec. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!