Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 5.1-es hangrendszerben hangszó...

5.1-es hangrendszerben hangszóró csere?

Figyelt kérdés

Hali remélem van itt olyan aki ért a hangszórókohóz és tud nekem segíteni.


Van egy olcsó genius 5.1es rendszerem aminek mélynyomójával nem vagyok megelégedve, nem olyan szép dübörgő basszusa van inkább olyan tompa puffogása, és nem túl hangosan hallgatva 30-40%-on alig észre venni hogy szól a többi sugárzó mellett


az érdekelne hogy ki lehet-e cserélni kicsit erősebbre mondjuk ilyenre?

[link]


ami most benne van az leírás szerint

4ohm 10w de a hangszóróra 15w van írva

35-130hz


és az hogy hallatszódig zene hallgatás közben hogy nem

130hz-ig szól hanem 6-7000hz-ig?



2012. dec. 16. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha méretre belefér, akkor minden további nélkül beleteheted.

A nagyobb teljesítmény nem számít, csak az "ohm", meg a fizikai méret.

2012. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ami most benne van: 35-130 Hz


Amit venni akarsz: 55-8.000 Hz


Ez azt fogja jelenteni, hogy ez a hangszóró bizony magasabban fog szólni! 8.000 Hz? Az nagyon magas! Az emberi Átlagos hallástartomány 20 Hz - 20 KHz-ig tart. a 8.000 Hz, az 8 Khz, az már az összes hallható hang majdnem fele! Nem gondolod, hogy ez egy kicsit sok lesz ahhoz, hogy tisztességes mélyet kapjál?


Én inkább a hangszabályozáson gondolkodnék, hogy tudom a többit halkabbá tenni mellette, ha már a mélyre van szükségem.

2012. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

igazad van, azóta olvasgattam leírásokat a hangszórókról az már bőven közepes tartományban van,


köszi a segítséget

2012. dec. 18. 21:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!