Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem talál csatornát a TV-m?

Miért nem talál csatornát a TV-m?

Figyelt kérdés
(Bocsi a hülye megfogalmazásért, kozmetikus vagyok, nem értek az elektromos kütyükhöz.) Múltkor ki lett húzva a TV-m és miután visszanyomtuk, eltűntek a beállított csatornák és azóta egyet sem talál. Tehát nem tudom beprogramozni. Mi lehet a probléma?
2009. aug. 21. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem a konnektorból húztátok ki villásdugót?


Vagy csak az antenna-csatlakozót ?


Egyes TV-k nem szeretik, ha csak úgy "kihúzzák" őket a konnektorból. Előtte a tV előlapján lévő főkapcsolóval ki kell kapcsolni.


Lehetséges hogy megsérült az EEPROM tartalma.


Az EEPROM egy memória-áramkör a TV-kben, videókban DVD-kben. ( meg ezenkívül egy rakás készülékben )


Ennek feladata hogy áramtalanítás után is megőrizze a beállított csatornák, fény, és hangerő, színtelítettség, és a szervízmenü beállítási adatait.


Ha ezután nem talál csatornát, akkor gyanús, hogy EEPROM-hiba.


Ha valóban ez a probléma, akkor azt csak szervízben lehet javítani.

2009. aug. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha az antenna csatlakozóról van szó:


Lehetséges, hogy amikor visszadugtad az antenna-csatit, akkor elektosztatikus kisülés történt a csatlakozó, és a TV antenna bemenete között. Ebben az esetben a tuner, azaz a TV hangolóegysége döglött meg, ami a csatornák kiválasztását végzi.


Ekkor sem fog be a készülék semmilyen adást, és ez is csak szervízben javítható.

2009. aug. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor szervíz lesz belőle!Köszönöm a választ!
2009. aug. 25. 10:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!