Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » E-book olvasó? Néhány kérdés

E-book olvasó? Néhány kérdés

Figyelt kérdés

Mostanában bármerre járok (pl buszon) az emberek kezébe egy kis masinát látok, amin olvasnak. Így karácsony közeledtével arra jöttem rá, most egy ilyen lenne nekem a tökéletes ajándék a családtól.

De én teljesen béna vagyok az ilyenekhez, ezért tennék fel néhány kérdést.

- Most fogok érettségizni, jövöre remélhetőleg fősuli, ezért nagyon sok word és pdf formátumú dokumentumom lesz, ezeket mind rá lehet tenni?

- Tudnék vele olyat csinálni, mint a sima nyomtatott lapokon, hogy élénk színnek kijelölök fontosabb információkat?

- Ha "csak" tanulásra használnám megérné megvenni?

- Egyáltalán usbvel vagy wifivel lehet rá tenni a dolgokat?

- Mennyit bír az aksija általában egy ilyennek?

- Tudnátok ajánlani néhányat linkel amit lecsekkolhatok?

- Csak én látom ezt ilyen felkapott dolognak, vagy hosszútávon tényleg kifizetődő, és megéri?


Lehet kicsit fogalomzavaros vagyok ezekkel a kütyükkel, szóval olyan válaszon sem sértődöm meg, mintha egy 80 éves nagymamának magyaráznál...:)


2012. dec. 12. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én nem ismerem az összeset, tehát csak a kindle-lel kapcsolatban tudok nyilatkozni.

Én imádom, csak ezen olvasok, de hogy tanuláshoz mennyire jó, abban kételkedem. Eleve fekete-fehérben kell elképzelni, tehát a színes kiemelés felejtős. Tudsz aláhúzni, megjelölni dolgokat, amiket később könnyű visszakeresni.

Word és Pdf megy, talán érdemesebb átkonvertálni. Ha olyasmit tanulsz, aminél sok a kép, grafikon, megint csak nem ideális. Inkább szöveghez alkalmas.

Az aksi sokáig bírja, akár egy hónapon át is.

USb-vel és Wifi-vel is fel lehet tenni rá a könyveket, ez nem gond. (egyébként a készüléket az amazon oldalán megtalálod).

Szerintem hasznos, de attól függ, neked mire kell. Én szeretem, hogy egyszerre nálam lehet akár 100 könyv is, mikor mihez van kedvem, és továbbra is csak 100g súlyú az egész.


A többi készüléket nem ismerem, de nagyjából ezeket a szempontokat kell nézni. Ami e-ink, azt nagyon jó olvasni, ami egyéb háttérvilágításos, az olyan, mint egy számítógép kijelzője.

2012. dec. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Megprobálok válaszolni,igaz én elfogult vagyok, van ebook olvasóm.


-nagyon sok word és pdf formátumú dokumentumom lesz, ezeket mind rá lehet tenni?

A fomátumok lejátszás, megjelenítése tipusonként változik, de egyszerüen ingyenes konvertálóval átalakítható (pl. Calibre [link]

A pdf nem a legalkalmasabb olvasásra (tördelés, átméretezés, stb. hiánya miatt, ezért ajánlatos ebook formátumra konvertálni).

Mennyiségre sok ráfér (egy könyv kb 0.5 mb), általában 2-4GB memória, ill. van ahol SD kártyával bővíthető

(a szkenelt pdf-ek mérete lényegesen nagyobb ~ 50-100MB, mert itt nagy felbontású képként van a szöveg pdf-ben, nem ajánlott)


- Tudnék vele olyat csinálni, mint a sima nyomtatott lapokon, hogy élénk színnek kijelölök fontosabb információkat?

Kijelölni, kijelölést elmenteni, könyvjelzőzni lehet, de NEM színesben, ezek nem színes kijelzők.


- Ha "csak" tanulásra használnám megérné megvenni?

Szerintem megéri (de mint irtam elfogult vagyok), szöveges dokumentumok olvasására a legjobb.


- Egyáltalán usbvel vagy wifivel lehet rá tenni a dolgokat?

Usb is rámásolhatod, de ráküldheted wifin is, sőt van amiben mobilnet is van (pl. Kindle3g). Tipusonként változó.


- Mennyit bír az aksija általában egy ilyennek?

Energiát csak lapozáskor használ, az adott oldal megjelenítésekor már NEM, ezért kb. 1 HÓNAPIG!


-Tudnátok ajánlani néhányat linkel amit lecsekkolhatok?

[link]

[link]

[link]


- Csak én látom ezt ilyen felkapott dolognak, vagy hosszútávon tényleg kifizetődő, és megéri?

Sajnos a könyvárak igencsak magasak, itt egyszerre sok könyv, szöveges állomány nálad lehet, olvasás esetén hasonló mint a papir, nem fárasztja a szemet mint az LCD. Megéri.



***

KONTRA - ha a doc és a pdf formátumok (föleg szkenelt pdf-ek, pl jegyzetek) KONVERTÁLÁS NÉLKÜLI olvasása a cél, akkor inkább egy nagy felbontású tablet jobb (az olcsóbb ebook olvasók ~ 600x800 pixel), de rosszabb, fárasztóbb olvasni, aktív használat esetén egy napot sem bír ki, igaz sok másra is használható, mig az ebook olvasó egy céleszköz.

2012. dec. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2012. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a részletes válaszokat! :)
2012. dec. 15. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!