Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » FM transmitter PC-re is köthető?

FM transmitter PC-re is köthető?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, léteznek jack-es transmitterek, és usb-sek is. Ha utóbbit vásárolnék, és PC-mre rákötném, akkor akármilyen készülékkel, amelyik képes hagyományos, analóg FM rádióadókat megszólaltatni, a pc-n kimenő hangot is képes lesz?


Érdekel még, jelentős-e a minőségromlás? Nem feltétlen vágyom hifi minőségre...


Minimálisan mekkora hatókörzetűek az FM transmitterek?

Számít a hangminőségre nézve, hogy mekkora a táv a transmitter és a hagyományos FM rádió között?



2012. dec. 6. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, éppen fordítva, a jack-esre tudod rádugni a géped. A hangminősége elég gyenge, sokkal rosszabb, mint a rádióadók, a hatótávolsága pedig pár méter (max 5).
2012. dec. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jack-esre számítógépet? Ja értem már, azt hiszem! Tehát a hangkártya hangkimenetére kell dugnom?
2012. dec. 6. 12:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen a hangkártyára tudod kötni a jackest.

Az USB-s egy tárolót vár a az USB-jébe. Ha valamilyen programmal v. külön hardverrel el tudod érni, hogy a transmitter egy kijelölt meghajtót v. mappát lásson csak, akkor elvileg működhet.

Érdekes gondolat: megoldható-e, hogy a transmitter egy fájlt lát és olvas folyamatosan. Viszont a fájl nem is fájl, hanem egy csatorna, amibe a gép hangja kerül bele. Valszeg bonyolultabb kivitelezni, mint egy jackes kábelt keríteni.

2012. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2012. dec. 7. 09:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!