Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mire használható a Walki-Talki...

Mire használható a Walki-Talkie? (voki toki)

Figyelt kérdés
Hát szeretnék magamnak és a barátnőmnek egy vki tokit hogy mingid beszélgethessünk egymással és felmentem az olyan oldalakra mint a vatera meg az apród stb... és ilyen csatornákat írt hi hogy 8 csatorna meg nem tudom hát alcsatorna.Tehát akkor lehet rajta zenét hallgatni vagy milyen csatorna?És hogy 5 kilóméter a hatósugara.De ha pl és a barátnőmtől 3,7 kilométere lakom és hát városban (nem nyílt terepen) akkor is lehet köztünk kapcsolat mert mindig odaírják zárójelbe hogy nyílt terepen.

2012. dec. 1. 17:42
 1/4 anonim válasza:
nem tudom én se mik azok az alcsatornák, de biztos hogy nem zenét lehet hallgatni. igen ha 5 km akkor is vennie kell.
2012. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

"Tehát akkor lehet rajta zenét hallgatni"

Ezen jót röhögtem b+, tv-t nézni nem akarsz az adóvevőn?

Egyébként a nyílt terepre megadott távolságot városi környezetben sokszor eloszthatod kettővel a valós távolsághoz :)

2012. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek a játék-PMR rádiók (Walkie-Talkie-k) ideális esetben, nyílt terepen tudják a prospektusban leírt hatósugarat. Mivel ezek a 446 MHz-es URH sávban mennek, ez a frekvenciasáv már szereti az optikai rálátást (gondolj a régi hagyományos analóg TV-vételre, egy időközben a vételi irányba beépült magas ház jelentősen rontotta a vétel minőségét). Szóval nyílt terepen meglehet az a távolság amit ráírtak, de városban csak a töredéke. Ha akad közben néhány tisztességes vasbeton fal, akkor lehet hogy még 2-300 méterre sem megy el. Kérdezz csak meg egy biztonsági őrt egy olyan plázában, ahol spórolásból nincs rendes URH-rendszer, hanem PMR-ekkel szenvednek.

A csatorna a azt a frekvenciát jelenti MegaHertzben, ahol a készülék működik. Magyarországon ez a nyolc csatorna szokott benne lenni a készülékekben:

1 - 446.00625

2 - 446.01875

3 - 446.03125

4 - 446.04375

5 - 446.05625

6 - 446.06875

7 - 446.08125

8 - 446.09375

Az alcsatorna az csak egy szűrést jelent. Az azonos csatornára kapcsolt készülékek közül csak azok hallják egymást, amelyeken azonos alcsatorna van beállítva. Ezt CTCSS-nek nevezik, röviden a beszédátvitel sávja (300 Hz-3kHz) alatti tartományba eső "jelzőhang" sugárzásával jelzi a készülék, hogy ő most épp melyik "alcsatornát" használja. (1: 67 Hz, 2: 71.9 Hz, 3: 74.4 Hz.... )Ettől még egy csatornán egy időben csak egy készülék adhat, ez az egy időben egy területen egy csatornán folytatható beszélgetések számát nem növeli meg. Annyit csinál csak, hogy egy csatornán ne halljon mindenki mindenkit, semmi többet.

2012. dec. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

az utolsó válaszoló előttem egy baro m

ugy van hogy van

1:1,2,3,4,5,6,7,8.........ugyan így a többi vel is ez is a voki toki árától függ hogy mennyi alcsatorna van alcsatorna pl

most az 1 es főcsatornán belül ugye 1,2,3,4,5,7......... ahogy fent irtam

2:

3:

4:

5:

6:

7:

8:

9........bármeddig(az ártól függően)

csatronák

2013. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!