Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Honnan lehet tudni, hogy egy 5.1-es hangrendszer működni fog-e a TV-mmel?

Figyelt kérdés

Van itthon egy Creative SBS570-es hangrendszerem, de ez valamiért nem működik a TV-mmel ( a TV jack dugós ). Most vennék egy ilyent:


[link]


És nem tudom, hogy működne-e a TV-vel. Hogyan lehet kideríteni?


2012. okt. 28. 19:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha a tv fülhallgató kimenetére kötöd, az kevés neki. Nem sokat találtam erről az 5.1-ről, de általában nem árt az 5.1 kimenetre kötni. Ha a tv-den nincs, akkor a dvd lejátszóra, vagy ha van, a mediaboxra rá tudod kötni. Ezeknek általában van 5.1 kimenete
2012. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Úgy birom ezeket a kérdéseket ,most akkor van egy 5,1 kimenetű tévéd aminek a hangját akarod kivinni 5,1 hangszóróra? A tv d jack dugós ? ez mit jelent nálad ? A jack dugó legjobb esetben sztereó így azon a büdös életbe nem fogsz kivinni 5,1 et.

Ha tudja is a tv d az biztos hdmi n keresztül na de itt jön a bökkenő.

Ez a kínai csoda amit belinkeltél olyan szinten gagyi hogy a készítői még a paramétereit sem tudták értelmesen megadni ,lehet hogy pékek készítették vagy én nem tudom de ahány oldalon rákerestem mindenütt ez van :


5 összekötő kábel csupasz végződéssel


Egy darab 6RCA – 6RCA kábel


3 darab RCA – 3x3.5mm


Csupasz végződéssel:XD NOOORMÁÁÁÁÁLIS ?:D ezek nagyon betegek lehettek.


Vagyis ami leszűrhető ebből az analfabéta specifikációból hogy ez valószínűleg egy 5,1 es analóg bemenetű hangcucc.


Vagyis csak akkor tudod rákötni a tv det ha van 6 db rca csatorna kimeneted a hátulján .Nézd meg


Az meg már csak a szánalom tetőfoka hogy miért 5,1 a neve ennek a gagyulatnak mikor szó sincs 5+1 ről hisz ez mind a 6 csatornát erősíti és a mellékelt hangfalakra sugározza.

Helyesen ezek a cuccok 6 csatornások de hát mit is várunk el egy ilyen műszaki hozzáértéstől hogy CSúpasz végződéssel. lol kész vagyok

2012. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Látom, kemény 15 évesen már van 30 év szakmai tapasztalatod. Grat!
2012. okt. 31. 18:31
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok 15 és igen ismerem a házimozikat úgyhogy akármit kérdezhetsz én megmndom a frankót.

Pl ez egy gagyulat cucc mondjuk ehez nem kell még 20 nak sem lenni.

2012. okt. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ja hogy a témánál maradjunk megnézted a tv kimenetét? Na mi van ott? csak nem hdmi vagy optika?

Hogy fogod összekötni?

2012. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hallgattad már bármikor is? Ha nem, akkor hogy mersz olyanról véleményt mondani? Ha igen, akkor pedig biztosan nem mondanád ezt.
2012. nov. 1. 16:14
 7/15 A kérdező kommentje:

Én is ezt kérdezem, hogy hogyan tudom összekötni...


HDMI kimenet van, de optikai nincs.

2012. nov. 1. 16:15
 8/15 anonim ***** válasza:

Na most hogy elárultad HDMI van rajta nagyon egyszerű a válaszom ,sehogy nem fogod összekötni.


Ezt a cuccot csak olyan hm erősítőkkel vagy hangkártyákkal tudod közvetlenül összekötni amiken van 6 vagy több analog kimenet.


Na jó a sehogy az erős mert közvetetten lehet hogy rátudod kötni ,biztos árulnak 10 ért valami szutykot ami a hdmi ből analóg kimeneteket csinál és biztos marha jó minőségű lesz az a hang 10 ért...


Keress olyan szettet ami fogadja a HDMI t ,ha nem akarod az egész évi zsebpénzedet elbni.

2012. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Megoldottam mindenféle átalakító nélkül, 0 Ft-ból. Még csak barkácsolnom se kellett.
2012. nov. 9. 21:37
 10/15 anonim ***** válasza:
Na és hogy oldottad meg?
2012. nov. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!