Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Astabil multivibrátor kapcsolá...

Astabil multivibrátor kapcsolási rajza. (? )

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy nem találtam olyan kapcsolási rajzot, amin ne kereszteznék egymást a vezetékek, ami nekem azért baj, mert olyan NYÁK-ra kell majd megtervezni, amin 1 réz réteg lesz.

Itt egy példa: [link]



2012. okt. 26. 21:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Jah és az lenne a kérdés, hogy tudna valaki küldeni/linkelni egy olyan kapcsolási rajzot, ami nekem "megfelelne"?


Valamint ami még kimaradt, hogy 2 lednek, 2 tranzisztornak, 2 kondenzátornak és 2 ellenállásnak kell benne lennie. :)

2012. okt. 26. 21:48
 2/12 anonim ***** válasza:
A vezetősáv elvihető az alkatrész lába között.
2012. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jah nem 4 ellenállásnak. Ahogy a képen van, csak ne keresztezzék egymást a vezetékek :D
2012. okt. 26. 21:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Nézz fel a hobbi elektronikára. [link]
2012. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Oké, majd keresek valamit ott, csak ha beírom akkor kidob egy csomó találatot és most annyi időm nincs.


Az alkatrész láb közöött meg azért nem szeretném átvinni, mert direkt kihangsúlyozták, hogy sok rezet hagyjunk rajta, nehogy alá fojjon és onnan onnan is levigye ahonnan nem kellene.

2012. okt. 26. 21:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak a rajzon keresztezik egymást, mivel a rajz 2 dimenziós.

A valóságban az alkatrészek viszont a panelból kiemelkednek és keresztezhetik egymást.

[link]

A kondenzátor lesz a kulcs, elárulom.

[link]

2012. okt. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Arról lenne szó, hogy nem találtam olyan kapcsolási rajzot, amin ne kereszteznék egymást a vezetékek"


Ezt te most komolyan írtad vagy direkt szívatod a népet?

2012. okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tegnap hallottam először azt a szót, hogy nyák. Szerinted? -.-

Nem ismerek olyan oldalakat, úgy tudtam, hogy ide fel lehet rakni kérdéseket és aki tudja rá a választ, az válaszol. Lehet tévedtem?

2012. okt. 26. 22:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Oké, elmagyarázom:


Amit akarsz csinálni: egy astabil multivibrátor.

Mi kell ehhez:


1. Egy elvi kapcsoolási rajz. Miért kell ez: hogy átlásd a működést és áttekintsd, hogy az alaktrészek hogyan kapcsolódnak egymáshoz.


2. Elrendezési rajz ( beüétetési ha így jobban tetszik). Te abban a tévhitben élsz, hogy az alaktrészeket úgy kell elrendezni ahogy a kapcsolási rajzon látod. TERMÉSZETESEN NEM KELL úgyanúgy elrendezned.Az alaktrészek logikai kapcsolata ugyanaz lesz mint az elvi rajzé tehát pl a C1 kondi egyik lába csatlakozik nyákon keresztül a TR1 kollektorára, de ez a két alkatrész akár a nyák két különböző sarkában is lehet, távolabb picit egymástól. Ha nem használsz nyáktervező programot ( ez esetben ez ágyúval verébre klasszikus esete lenne ) akkor a folyamat egy logikai játékra hasonlít. Próbálj úgy sakkozni az alkatrészekkel, hogy a nyák 1 oldalas legyen az összekötések miatt.


3. Nyákrajz - ez maga a "huzalozás" rajza, vezetősávokkal.


Egyébként a 2-3as pontban említett rajzok egyszerre készülnek ha kézzel tervezel.


Itt egy példa astabil multvibrátor kapcsolásra:


[link]


Ha megfigyeled, itt is keresztezik egymást a vezetétkek.


A kész nyákrajz viszont 1 oldalas és nincs keresztezés, köszönhetően az elrendezésnek:


[link]

2012. okt. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, eddig azt nem tudtam, hogy át lehet vinni a lábak közt, ezt valahogy elfelejtették megemlíteni. Azt tudtam, hogy átrendezhetem az elképzelésem szerint, de az volt a feladat (vagyis lesz), hogy ugyanúgy csináljuk meg ahogy a rajzon van. Ha szabad majd variálnom, akkor minden okés lesz :)
2012. okt. 27. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!