Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » CCD vagy CMOS, Melyik fényérze...

CCD vagy CMOS, Melyik fényérzekelő a jobb?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy fényképezőgépet (Nikon coolpix L810),összehasonlítottam egy másikkal (Nikon D 510)-ami jóval drágább de viszont nem vagyok benne biztos hogy majdnem dupla árért annyival jobb is.Gondolok a makróra pl ami a 810- nél 1 cm az 510es nél 2cm ,de viszont itt a bökkenő h.810be CCD fényérzékelő van az 510 -be pedig CMOS,a kérdés az hogy van -e valami szemmel észrevehető különbség.Nyilván ez a vásárlás előtt csak egy szempont,de mindent tüzetesen megakarok nézni mielőtt gépet veszek,mivel hogy volt egy Fuji s 1600 -as -om amivel már befaragtam. A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!

2012. okt. 21. 23:46
 1/3 belapus ***** válasza:

Előnyök, hátrányok:


[link]


[link]

2012. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kovács György válasza:
A fentebb tett hivatkozás teljesen korrekt de ettől még tudnod kell mit szeretnél fotózni.
2012. okt. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gergoap ***** válasza:
CMOS csak tükrös gépekben teljesít jól a méret miatt. Lásd a Fuji HS sorozat: katasztrofális a képminősége a CMOS miatt.
2012. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!