Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 20-30 000 Ft körül melyik...

20-30 000 Ft körül melyik fényképezőgép a legjobb?

Figyelt kérdés
Képminőség, gyorsaság, elmosódás...ilyesmi szempontok szerint.
2012. okt. 14. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Az "elmosódás" az mi lenne?
2012. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vannak fényképezők amik kicsit bemozdulnak és rögtön nem tiszta, viszont vannak olyanok, amik jobban stabilizálják. Erre.
2012. okt. 16. 19:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Megfogsz egy EOS MARK vázat a legdrágább objektívvel. Beállítol rajta mondjuk 4 másodperces záridőt. Megfogod ( kézbe ) és a exponálsz. Milyen lett a kép? Elmosódott. Konklúzió: az EOS MARK sorozat egy szutyok gép :D
2012. okt. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi lenne, ha a főkérdés szerint válaszolna valaki?!
2012. okt. 20. 08:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha picit utánaolvasnál és utána kérdeznél, hogy legalább arra legyél képes, hogy kérdéseket tegyél fel fotós témában.


Kezdjük az elején: képminőség.


Alig pár jellemző van ami befolyásolja. Lényegében "csak" a vázkialakítás, az optika, az érzékelő szabja meg még pár jellemző.


Gyorsaság? Ilyen jellemzője nem nagyon van egy fényképezőgépnek. Ha arra gondolsz, hogy milyen gyorsan kapcsol be a gép az nem egy fontos jellemző ( bekapcsolt állapotban kell hagyni ha témára "vadászol". Ha pedig a zársebességre gondolsz akkor az olcsó kategóriában a 1/2000 általában a max zársebesség ( egy középkategóriás tükrös gép 1/4000-et tud ). Nos nem tudsz vele kolibri szárnyakat kimerevíteni borotvaélesen, de azért lehet vele fotózni.

Vagy talán a fókuszálás sebességére gondoltál? A 20-30e Ftos gépek optikái nem a leggyorsabbak.


Elmosódás. Újabb nem létező jellemző. Az, hogy egy kép elmosódott lesz e vagy sem az a záridő és a fényviszonyoktól függ döntően. (Én először a mélységélességre gondoltam például aztán kiderült, hogy te egész másról hadoválsz ).


Az optikai képstabilizátor - amire te gondoltál - általában része a kompaktokban az optikának. Van olyan gyártó aki kihagyja, de a tipikus fotós márkák gépeiben ez mindig ott van ( 30e Ftos ár környékén)


A 20 - 30e Ftos kategória a legolcsóbb szegmens. Tudsz velük jó képeket csinálni de tudnod kell erős kompromisszumokat kötni - nem fogsz Máté Bence magasságokban emelkedni ( én sem egyébként ). Annyira egyformák a gépek ebben a szegmensben, hogy nincs közöttük óriási különbség.


Tehát tanácsaim:

- ha lehet tradícionális fotómárkák gépeit vásárold: Nikon, Canon, Olympos stb

- ha lehetséges inkább a 30e Ft környékén válogass

- Válaszd az gyári akkumulátoros kivitelt a ceruzaelemmel szemben.

- Menj el nagyobb boltba nézegesd végig a kínálatot ( ami tetszik és aminek a költségeit megengedheted magadnak) majd menjél haza és keresgélj teszt fotók után a neten.


Imhol egy gép ami szerintem jó ( a felsorolási sorrend nem mérvadó) ,ezek 30e Ft közelében vannak:


Canon PowerShot A1300

Nikon Coolpix S3200

Sony Cyber-shot DSC-W620 (

Fujifilm FinePix JZ100

2012. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, bár a kioktatást az elején kihagyhattad volna igazán, hiszen ez a hely, ahol kérdéseket lehet feltenni, épp azért van, hogy az adott témában "profik" válaszoljanak - ha akarnak - azoknak, akik nem annyira értenek ehhez.

Nekem most egy Sony van és nagyon könnyen elmosódott képek készülnek, viszont nemrég, egy talán Samsung fényképezővel fényképeztem (hasonló árkategória) és sokkal élesebb, szebb képek készültek, pedig ugyanazokkal a kezeimmel fényképeztem. Nos, erre értettem.

Ne haragudj, hogy nem tudok szaknyelven beszélni, szakkifejezéseket, definíciókat fejből tudni ebben a témakörben, hanem csak a saját szókincseimmel fejezem ki magam.

2012. okt. 20. 17:17
 7/9 A kérdező kommentje:
Azok közül, amiket felsoroltál, te melyiket vennéd meg?
2012. okt. 20. 17:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Semmi gond, én is rosszul kezdtem bocs.


Én a nikont venném meg ha mindenképp innen kellene választanom. Azért mert tud ISO80-at ami tök jó dolog tájkép fotónál. Attól függ te mit akarsz fényképezni.

Én azt javasolnám, hogy gyűjts még pénzt és egy kategóriával feljebb a Fuji már egész jó masinákat gyárt, szerintem abban a szegmensben ( 30 - 50e Ft között) a legjobb ár-érték arányt ez a gyártó képviseli.

Személy szerint egy EOS vázat használok ( 550D ), síelésre és minden olyan eseményre ahol féltem a gépem egy ősrégi A550-es masinám. ( Ez 2007 környékén vettem, akkor 35e Ftért)

2012. okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tök átlagos dolgokhoz használnám. :)

Köszönöm!

2012. okt. 20. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!