Miért mono a stereo jack fülesem? Kábelhibás volt, "javitottam"

Figyelt kérdés

Jack dugó egy sima 3,5 ös somogyis jack, a füles egy akg füles, a jack dugót úgy forrasztottam rá hogy középsőre tettem a balt az eggyel kijjebbre lévőre tettem a jobb csatornát, és a 2 csatorna másik erét pedig a leg szélsőbbre forrasztottam rá.(itt nem ér össze csak a 2 külső vezeték amit ugye egyre forrasztottam.)


Lehet hogy a fülesbe cseréltem fel a 2 irányt?


Vagy leírná nekem valaki hogy kell csinálni ? monoba nagyon rossz a hangzása.


2012. okt. 5. 19:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek is a jack csati részben van a hiba nem? Ha a mágnesre rosszul kötöttem be a kábeleket még akkor is más jelet kellene kapniuk nemde?
2012. okt. 5. 19:35
 2/6 A kérdező kommentje:
eseteg lehet hogy a jack a gagyi és valahol alapból érintkezik a két oldal?
2012. okt. 5. 19:46
 3/6 Karesz6969 ***** válasza:

..."3,5 ös somogyis jack"...hátsz...na de mindegy.


A jack testjére kell forrasztanod mindkét ér árnyéklását.

Értelemszerűen a két meleg eret (jobb és bal csatorna) a kis pöcökre külön külön úgy, hogy ne érjenek össze akkor sem ha feltekered rá a műanyag házat.

Így csináltad?

Persze a vezeték másik végén is pontosan ezeknek az állapotoknak megfelelően kell bekötni, forrasztani.

2012. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Karesz6969 ***** válasza:

...és ahol normális termékek vannak...


[link]

2012. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
így, még celluxal körül is ragasztottam h véletlen se :D 3 pöcök van, a legnagyobbra forrasztottam rá a 2 közös ért
2012. okt. 5. 21:48
 6/6 Karesz6969 ***** válasza:
A kábel is lehet valahol zárlatos...ki kellene mérni, hogy tovább lehessen boncolni ezt a nem túl komoly problémát:-)
2012. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!