Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sal vb 2000 autóhifi miért...

Sal vb 2000 autóhifi miért recseg?

Figyelt kérdés
Van egy sal vb 2000 típusú autóhifim, elolvestam a használati utasítását és azt írja hogy 4- 8 Ohm os hangszórókat viszi, beszereltem 2 db 6 Ohm os hagszórót de a mély hangokat nem nyomja ki rendesen és recsegnek, a polaritás is jó azt is megnéztem már nem tudom mit tegyek. Esetleg valaki használ ilyen hifit, milyen hangszórók kellenek hozzá?

2012. szept. 20. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Magánvélemény: túl vannak hajtva a hangszórók..

100W-os erősítőhöz minimum 300W kell hangszóróba, de jobb a 600, komolyan..

Akkor szépen szól, nincs kergetve...

2012. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért recseg mert sal. Ezen nem kell megsértődni, mert ez nem egy sony vagy egy panasonic. Ez egy gagyi szar, amiből nem tudsz kicsalni normális hangokat. Ellenben olcsó.
2012. szept. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nem sértődök meg azért kérdezem meg itt hogy tisztán lássak :)
2012. szept. 20. 15:01
 4/6 anonim válasza:
Én is erre keresem a választ, hogy miért nem szól a mély. Nálam nem recseg, semmi gond, de a mély egyentalán nem szólal meg. Ennek mi lehet az oka? Jelzem nincs hozzákötve erősítő.
2016. okt. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A mélyhang lesugárzásához doboz (hangláda) kell. Ennek mérete meghatározza a lesugározható legmélyebb hangot, de az alkalmazott hangszóró tulajdonságait (lágy felfüggesztés vagy sem) is figyelmbe kell venni.

Általában egy zárt doboz a megkívánt (16-20) alsó frekvenciához átlagember számára meghökkentően nagy méretű.

Nem mindegy a hangszóró mérete sem, nálam egy mélysugárzó alső mérete 30cm, mint kosárméret.

Aztán azért, hogy ne legyen akkora a doboz, basszreflex csöves változatot használnak.

Ez az alsó határfrekvencia környékén javítja a mélyhangátvitelt, mert oda van hangolva, de hátránya, hogy már kicsivel lejebb is durván csökken az átvitel.

Sima kivitelnél hellyel-közzel egyenletesen csökken (romlik) a hangerő, ahogy megy lejjebb a frekvencia, de nincsenek durva kiemelések, csökkenések.

A basszreflex éppen mert belenyúlnak a frekvenciamenetbe a hangolt érték alatt durván változik, magyarul erősen torzít, de átlagemberünknek jó, mert úgy érzi hangosabb ott lent.

Ennek ez az ára.

2016. okt. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na még valami...

Az adatok.

Ma, amiket megadnak erősítőre, hangszóróra, hangládára az a hülyítés kategória.

Veszek egy 5.1 hangrendszert, 1*20, 2*10, 2*5W teljesítménnyel és adnak hozzá egy "gumó" tápegységet 20W teljesítménnyel..

Ahhoz, hgy fenti teljesítményadatok lejöjjenek hatásfokkal egyebekkel legalább 80W-os kellene.

Hangszóró: az én időmben (régen) egy 25W-os hangszóró 30cm kosarú volt. Ma egy ekkorára ráírnak olyat, hogy 600W!

Ez a legjobb esetben csak azt jelenti, hogy ekkora villamos (hangfrekvenciás) teljesítményt ráküldve, nem ég le a lengőtekercse.

Arról szó sincs, hogy az elvárható torzítással szóljon.

Erősítő teljesítmény: valahány W és az PMPO-ban.

Tulajdonképpen egy négyszöghullámmal hajtott erősítő adatát adják neg.

Ugyanez, ugyanakkora jelú színuszhullámmal hajtva már csak a fele lesz.

És a zene színuszhullámos, nem négyszögjeles.

Na nem folytatom, még ki lehetne térni az érzékenység című adatra is. Minél nagyobb, annál jobb. Ezt sugallják, mert valóban hamgosabb (hurrá?), de a frekvenciamenet hullámosabb lesz, jobban torzít!

Ez kell Neked?

2016. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!