Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem tölt a Philips mp3...

Miért nem tölt a Philips mp3 lejátszom?

Figyelt kérdés
Lassan két hete vásároltam egy Philips SA3MXX02K 2GB MP3 lejátszót. A napokban töröltem a lejátszó által telepített programot, mert eléggé lefoglalta a CPU-t. Lemerült, USB-n kell gépre csatlakoztatni, akkor tölt. De hiába csatlakoztatom, nem történik semmi, plusz a gép idegen meghajtóként ismeri csak fel. Lehetséges, hogy a program hiánya miatt azóta nem tölt?

2012. szept. 13. 16:05
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Én ugyanilyen MP3 lejátszót vettem az edigitalnál és a következöképpen jártam vele.

Amikor haza vittem, bekapcsoltam, az akku még kb. 50%-os töltöttséget mutatott.

Megnéztem a beállításokat, hangfelvételt készítettem vele, zenéket másoltam rá számítógépről, tehát működött szépen.

De amit a kezelési útmutató ír, hogy csatlakoztatáskor feljön egy ablak amin a töltés módját lehet kiválasztani, az egyszer sem jelent meg.

Feltelepítettem a lejátszón lévő kezelő programot és ennek ellenére sem dobta fel az ablakot.

Közben az akku lemerült és attól kezdve már a sajátgép sem látta, pedig a tálcán mindig jelezte a csatlakoztatott eszközt.

Vásároltam egy USB aljzattal ellátott hálózati töltőadaptert, azintén ott, 7 órán keresztül töltöttem(még a töltés folyamatjelzője sem jelent meg a kijelzőn) de bekapcsolni nem lehetett.

A 3. napon visszavittem a boltba és kicserélték, az új készülék viszont már szépen működik.

A töltő amit vettem, az egy GIGAPACK gyártmányú 5V-os 500-800 mA-ig töltő univerzális egység amit 1390 Ft-ért vettem. A számítógépről még nem töltöttem.

A gépemen WIN XP van egyelőre SP2-vel, de a lejátszó kezelési útmutatója szerint kell az SP3 az XP-hez amit egyébként az edigital honlapja nem említ. Más honlapok említik de én ezt márcsak a vásárlás után vettem észre.

Lehet hogy ez kell ahhoz, hogy a töltéshez szüséges ablakot feldobja. Majd egyszer kipróbálom.

Jó kis készülék, jó minőségű a hangfelvétel, nem serceg viszonylag tiszta, de kár, hogy szakaszismétlés funkció nincs benne és hogy a felesleges felvételeket, zenéket csak számítógépre csatlakoztatva lehet törölni, a készüléken önmagában nem.

A lejátszóba épített kezelőprogram szerintem csak a firmware frissítés vezérléséhez kell, USB-re kötve pedig töltenie kellene, mert az USB csatlakozók folyamatosan szolgáltatnak áramot. Nekem legalábbis ezt mondták.

Az új készüléket amikor feltettem az említett hálózati töltőre, akkor kijelzőn a nyelvválasztás jelent meg.

Azt le OK-ztam és utána jelent meg a töltést szimbolizáló ikon. Legalábbis így emlékszem.

Egyébként butaságnak tartom, hogy a philips tartozékai között nem szerepel hálózati töltő, mert ha elmegy az ember egy hétre nyaralni és viszi magával a lejátszót, akkor az asztali gépet nem viheti magával az ember, hacsak nincs laptop.

Bocs a hosszú válaszért, szóval nekem a hálózati töltő az bejött. Legalábbis még eddig.

2012. szept. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Előző válaszoló vagyok.

Szerintem ha a programot csak a számítógépről törölted, attól még töltenie kell. Arra nem is merek gondolni, hogy a lejátszóról törölted, bár lehet, hogy onnan törölhetetlen.

Ha mégis onnan, akkor probléma lehet, mert akkor lehet hogy az a program vezérli azt, hogy a gépre csatlakozáskor a lejátszó kijelzőjén megjelenítse a töltés folyamatát jelző ikont és vezérelheti magát a töltést is.

Nézted már a lejátszó kijelzőjét csatlakoztatás után?

Én ma kötöttem rá USB-re és a kijelzőn rögtön megjelent a kérdés ami a töltés módjára kérdez rá amit ír az útmutató is.

Úgyhogy ha csak a gépről törölted a programot, attól még töltenie kell az akkut.

2012. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!