Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tapasztalatok ebook olvasó...

Tapasztalatok ebook olvasó ügyében?

Figyelt kérdés

Gondolkodom egy Amazon Kindle 4 vásárlásában, viszont olvasva a tapasztalatokat a neten, pár kérdésre még megnyugtató választ várnék. Ezek a következőek:

1. félek a regisztrációtól. regisztrációval az Amazon-on tudok könyveket venni, de regisztráció nélkül is tuom használni a készüléket, rátöltve a gépemről a könyveket?

2.magyar ékezeteket biztosan használja a készülék?

3. melyek azok a formátumok, melyek biztosan, mindenféle gond nélkül mennek a készüléken?

Főként Kindle tulajdonosok válaszát várnám, akinek van tapasztalata ez ügyben. Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 3. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van teljesen jó. Calibre nevü ingyenes programot használom könyvek feltöltéséhez ( [link]


Nem kell regisztrálnod Amazonnal, ebben az esetben nem kapod az Amazon alábbi szolgáltatásait, amik nélkül meg lehet lenni.


- könyv küldés e-mailben, automatikus konvertálás, amit e-book wifi internetkapcsolattal fogad (Calibre-s USB nélküli küldés is ezt használja)


- ingyenes próbaelfizetések magazinokra, napilapokra (bankkártya adatok megadása esetén jellemzően 1 hónapig ingyen jönnek az e-bookra wifin a napi ill. hetilapok e-bookra optimalizált változatai, tényleg nagyon jók, de fegyelmezetten nyilván kell tartani, hogy mikor kell lemondani, mert ha nem akkor továbbra is kapod, de elkezdik számlázni).


-fizetős tartalom vásárlása (na erre és sem költök)


Van még benne beépített webböngésző is, ez elég gyenus, devideók nélküli mobiltelefonra optimalizált híroldalakhoz és pl. wikipediához teljesen jó.


Főleg doc,rtf doksikat konvertálok saját formátumára.

PDF-ek natív megjelenésben sokszor nagyon kicsik rajta.


Van még kérdésed?

2012. szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ezek az ingyenes dolgok engem sem érdekelnek. Bekapcsoláskor akkor a regisztráció kihagyható egyszerűen? Illetve AZW formátumba hogyan konvertálsz? A magyar ékezeteket rendesen kezeli? Köszönöm.
2012. szept. 3. 12:12
 3/11 anonim ***** válasza:

A regisztráció kihagyható, fateromé nincs regisztrálva.

Könyvek, a magyar könyvek is legtöbbször .doc, .rtf formátumban elérhetők,


1) Gépet és Kindle-t USB-n összekötöm

2) Calibre indítása

3) felhasználói felületére ráhúzom egérrel a konvertálandó fájlokat

4) menüpont. v gomb választással a kijelölt doksikat kindle-re konvertálja és másolja a program (most néztem meg hogy ez az AZW formátum, eddig ez nem foglalkoztatott)

2012. szept. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Magyar ékezeteket kezeli rendesen. Régebbi doksiknál, amik még nem a mai kódlapokat használták, előfordul hogy finomhangolás nélküli konvertálás nélkül kalapos ő é ű betűk lennének.


Finomhangolást megelőzendő pl. az OSZK MEK-es RTF formátumú könyveket calibre-be történő másolás előtt Word szövegszerkesztőben "mentés másként" opcióval mentem RTF fájlként (ezzel mostani kódlapot kap).

2012. szept. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam. Azt hiszem, beruházok egyre. Majd ismerkedem a Calibre progival is.
2012. szept. 3. 13:10
 6/11 andybaby válasza:

Szia!

Én is akarok venni, csak kintről rendelem és jelenleg nincs úgyhogy türelmesen várok. A bátyámnak ilyen van és nagyon jó kis készülék neki sincs vele semmi problémája.

2012. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 andybaby válasza:
Még annyi, hogy mindenképpen érdemes kintről rendelni, mert amik itthon vannak wifi-s készülékek , kint pedig van olyan ami örök élet internetet ad csak kissé lassú, de nem sokkal kerül többe. A szállítás + 25 dollár, de a vámot és adót átvállalja az Amazon.
2012. szept. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam a kinti vásárláson, de aztán letettem róla. Persze olcsóbb, ráadásul nem a spec. offeres verzió, amiben ugye a menüben 1 cm-es csíkban reklám jelenik meg, viszont a garanciát itthon a bolt intézi, nekem nem kell vele foglalkozom. 30-40 ezer körül szánnék rá, ez még belefér. A Calibre pedig tényleg jó kis progi, tegnap leszedtem és kipróbáltam, igaz .doc fájlokat nem alakít át, de az rtf-ket gond nélkül átalakítja .mobi-vá. A kérdés ugye, hogy a készölék felismeri majd-e ezeket.
2012. szept. 6. 07:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Doc fájlokat Worddel rtf-be mentek,azt húzom Calibre-be, valóban nem azw-be konvertál, hanem MOBI-ba, ezt Kindle-nek tökéletes.


Bár a "Special Offers" engem abszolút nem zavar, az általam rendelteken van, Mo. sok üzlet elhallgatja, hogy az amerikai piacra szánt "Special Offers"-es változatot kínálja / pl. edigital ( [link] 36900 Ft-ért SO-s, amire csak a vásárlói értékelések hívják fel a figyelmet/.

2012. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen,de vannak rendkívül korrekt üzletek, ahol még ki is emelik, hogy az bizony spec- offers. Engem személy szerint nem zavar a reklám, ha olvasás közben nem jelenik meg. Ha meg csak a főképernyőn, hát istenem.
2012. szept. 7. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!