Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van 1 commodore hogyan kell...

Van 1 commodore hogyan kell használni?

Figyelt kérdés
Még nagyon régi és érdekel nagyon ez a kis gép kezta olvaso vagy iroja van vagy miaz azis van meg joiystick is és szeretném megtanulni használni profi szinten ezt a gépet hogy tudom a kazettára játékot venni és olvasni vagy törölni stb és mire tudom használni a gépet milyen kódókal mit tud legyen szíves leírni vagy ebbe segiteni mert ez is érdekel mint a nintendo nes a régi kedvenc játékok szeretem azt is elnézést az írás sűrüségé ért tehát előre is köszönöm

2012. aug. 13. 17:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Tehát 1 commodore 64 röl van szó.
2012. aug. 13. 17:34
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nem egy egyszerű dolog. Ha van kazettaolvasód és kazetták játékokkal, akkor könnyebb dolgod van. Nem tudok konkrétumokat mondani, BASIC nyelven kell programozni hozzá, keress sima BASIC oktatókönyveket (minél régibb, annál jobb) és Commodore 64-hez való játékgyűjtemény könyvet. Könyvtár vagy antikvárium. A parancsokhoz van Commodore 64 kézikönyv.

OPEN -fájl megnyitása pl. olvasásra, amiből pl. az INPUT# segítségével adatokat olvashatunk

pl: OPEN"basic1"

Itt a teljes oldal (2 másodperc google után): [link]

2012. aug. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Se szeri, se száma a C64-es irodalomnak.

Itt böngészhetsz:

[link]

Jó kis masina volt, de szerintem egyszerűbb lesz az életed, ha emulátorral kezded az ismerkedést.

2012. aug. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Emulátor sok szempontból könnyíthet a dolgon, de a kazettaolvasás (szimulálása) kínlódás vele. Ha már van egy Commodore-od, akkor szerintem inkább azon tanulj, mint emulátoron. Sőt, ha betanulod a BASIC nyelvet, akkor idővel átállhatsz Visual Basic-re, amit manapság is használnak.
2012. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!