Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az baj ha egy végfoknak az...

Az baj ha egy végfoknak az egyik csatornájára 4 a másikra 8 ohmot kötök?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy egy Reloop Dominance 1400B típusú végfoknak ha az egyik oldalára rákötök egy 8 ohmos mély ládát, a másik oldalára pedig 4 ohmos topp ládát kötök akkor ebből lehet-e valami probléma. a végfokot 0db nél tovább nem hajtanánk semmi féle képpen.

#hangfal #top #láda #végfok #0db #hajtanánk
2012. aug. 12. 21:58
 1/5 anonim válasza:
Igen baj. És AZ egyik oldalon mély a másikon top? Ez most komoly? Nagyon hozzáértô lehetsz.
2012. aug. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, oldalanként terhelheted 4Ohm-mal. (

8Ohmos hangfalra kisebb teljesítményt ad majd le) Viszont egyik oldalra mélyládát , másikra toppot kötni badarság, így nem lesz sztereó a rendszer, plusz aktív hangváltó is kéne hozzá.

2012. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Avval tisztában vagyok, hogy nem lesz sztereó. Ez csak 1 alkalomra lenne így össze rakva. Mert 2db végfok van és 6 láda. A közép és a magas is külön végfokkal van hajtva és a mélyek is. Csak most egy kis 10 emberes összejövetel lesz egy keresztelő lenne megünnepelve és oda lesz a rendszer. És nem kell nagy teljesítmény. És így gondoltam megoldani. De az meg még nagyobb hülyeség szerintem, hogy akkor legyen 2 végfok és mind a 2 végfoknak csak az egyik oldalát használjam. Az egyiket a mélynek a másikat a toppnak. Vélemények?
2012. aug. 13. 14:46
 4/5 anonim válasza:
Egy végfok 2 top hangfallal és kész. Minek annyira megbonyolítani? 10 embernek egy hifi is elég lenne, főleg egy keresztelőn.
2012. aug. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Annak úgy semmi mélye nincs, a hang váltók miatt. Az, hogy minek nekik azt én nem tudom, én ki szoktam adni, ha így kérik akkor így kérik. Én megpróbálom megoldani. Valahogy...
2012. aug. 13. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!