Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » ISO 50-t technikailag bonyolul...

ISO 50-t technikailag bonyolult megvalósítani? Miért nincsen minden digit gépben alapból?

Figyelt kérdés
Hosszú expozícióknál fontos lenne, de a legtöbb DSLR gépben ISO 100-tól kezdődik az érzékenység, pedig azt gondolnám az érzékenység rontása nem bonyolult dolog.

2012. aug. 1. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért nincs ISO50, mert hülyeség. Könnyen kiég a kép. ISO 100-al jobb lesz a kép minősége.
2012. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy csomó eset van, amikor szükség lenne rá! Például barlangban fotózol, vagy viharban villámot. Villám esetén például szeretnél minél hosszabb expozíciós időt, hogy beleessen egy villám, de kiég a kép már 2-3 másodpercnél.
2012. aug. 1. 19:28
 3/7 anonim ***** válasza:

A villámot pont meg lehet oldani rekeszből is, de a videósok nagyon örülnének a jó ISO 50-nek, mert így nem kéne NDX szűrőt használni ahhoz, hogy ne égjen szét az 1/60 záridő nappal.


Egyszer olvastam valahol, hogy a Si érzékelők valamilyen anyagszerkezeti alaptulajdonsága miatt nem lehet könnyen ISO 160 alá menni úgy, hogy a magas ISO-k ennek ne lássák kárát. És mivel ma még inkább a sötétben fotózás a fontosabb kérdés, ezért nem erőltetik.

2012. aug. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én próbáltam villámot, és gond volt. A lehető legszűkebb rekeszt használtam, és polárszűrőt is feltettem, de csak 2 mp-ig tudtam felmenni az én körülményeim között, ami elég szar. Canon 500 EOS
2012. aug. 2. 07:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha egy gépnek van ISO 100 és 200 is, akkor egyébként melyik a jobb? Mert a legtöbb helyen azt olvasom, hogy az ISO 100, de valahol meg azt, hogy egyes gépeknél az ISO 200 optimálisabb. Tényleg? Canon EOS 500D-re melyik? ÉS milyen szempontból jobb, ha igen?
2012. aug. 2. 07:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Képzaj és dinamikai tartomány szempontjából lehet jobb. Vannak gépek, miknek a natív érzékenysége ISO 160, és az ahhoz legközelebb álló érték adja a legjobb képminőséget.


De ez eléggé szőrszálhasogatás, max műteremben, a legjobb optikák mellett érdekes. 500D-n azt használd, ami jobban kézre esik!

2012. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De hol tudom megnézni hogy 500D-nél mi a natív? Vagy nem tudod véletlenül?
2012. aug. 3. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!