Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mikor objektív illetve vaku...

Mikor objektív illetve vaku kellene nekem?

Figyelt kérdés

Makró fotókat szeretnék készíteni, illetve a Holdat is szeretném egész közelről lefényképezni, valamint modell fotózáshoz se ártana egy objektív illetve vaku.

Egy Nikon gépem van. Eddig két Nikkor objektívem van. Egy 18-55mm-es és egy 55-300mm-es. De fejleszteni akarom.

Sokan mondták már hogy egy fix 50mm-es kellene, és csodákat művelnék.



2012. aug. 1. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg rám de ezzel a tudással nem művelnél csodákat. Makrózáshoz keress egy legalább 1:1 leképezési aránnyal rendelkező objektívet és egy makró körvakut. A Hold fotózásához egy nagytelére lesz szükséged (minimum 4-5-600mm gyújtótávolság) ami viszont drága (értsd több mint egymillió forint). A fix 50-es se makrózásra, se holdfotózásra nem alkalmas.


Szép fényeket!

2012. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de szerintem félreértettél.

3 objektív kellene, és egy vaku de a Holdfotózás hanyagolható. És a 50mm-es modell fotózáshoz. Tehát 2 kell. Egy olyan ami makró obi és egy ami megfelelne modell fotózásra.

2012. aug. 1. 14:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ötvenes portrézni rövid, arra inkább 85-öst vegyél, makróra meg keress egy rendes makrólencsét meg egy körvakut.
2012. aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Holdhoz nem hiperszuper kib@szott nagytele kell egymillióért, hanem egy tükrös távcső pártízezerért.

A Holdat "egész közelről" fotózni egyébként eddig csak az űrhajósoknak sikerült :)

2012. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, azt hittem minőségre hajtunk. :)
2012. aug. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Portré ÉS makro: Nikor 105 mm Micro, vagy ha nincs rá pénz, akkor Tamron 90 mm macro. Szerintem a 60 millis Nikor Micro kicsit rövid lenne portréra, de még az jön szóba.


Vaku: SB 700. Elég jó cucc, és sokáig tart. Makrózni épp nem jó, de minden máshoz kiváló.

2012. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Makró objektíveknek lassú a fókusza portrézni szerintem, szóval én ezt a két dolgot különválasztanám lehetőség szerint.
2012. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!