Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudok VHS kazettáról...

Hogyan tudok VHS kazettáról jó minőségben filmet digitalizálni?

Figyelt kérdés
Végül is mindegy, hogy kameráról, vagy videóról digitalizálok-e a gépemre, csak kérdés, hogy hogyan. Láttam olyat, hogy RCA-USB átalakítós kábellel meg külön progival, de úgy láttam az nem tud olyan jó minőséget. Nekem pedig fontos lenne a nagy felbontás. Az USB-s változat érdekelne továbbra is, ha van valami jobb megoldás ezen keresztül, mert nincs A/V bemenet a videó kártyámon (csak kimenet).
2009. júl. 16. 11:03
 1/2 anonim válasza:

Mindenképp kell egy USB-s _digitalizáló_ vagy egy _tv tuner_ amin van RCA video bemenet. A legnagyobb elérhető felbontás 768x576 pixel. A minőség, ha a géped bírja, a videokazin lévőével majdnem egyenlő. Kis veszteség mindenképp van a digitalizálás illetve a tömörítés miatt. De megfelelő szoftverrel tömörítetlenül is felveheted, de akkor nagyon nagy lesz a mérete. Az előnye, hogy utána tetszőleges formátumba átkódolhatod. Pl: Divx, Xvid, DVD-video (MPEG-2). Vannak hardveres _digitalizálók_ amiken a chip kódolja pl mpeg-2 formátumba vagy akár divx/xvid-be is, ezek drágábbak, de így érhető el a legjobb minőség.

Ugyanakkor figyelj rá, olvass sok-sok fórumot ha kinéztél egy típust, mert valamelyik nem minden USB vezérlővel működik együtt. De szerintem egyre inkább kevesebb az ilyen kompatibilitási probléma, de nem árt utána olvasni, nehogy csalódás érjen. Ezt nem ilyesztgetésképpen mondtam, ott pl a PH!, az egy nagyon jó hely, fórum. Még ha nem is értesz annyira hozzá, de olvasni mindenképp jó dolog. Meg mások tapasztalataból lehet tanulni.


Nekem pl tvtunerem van és beltériről jön az adás, rca-n. Celeron procim van, így lejjebb kell venni a minőséget és a felbontást is, mert nem bírja a proci teljes felbontásbna a valósidejű bekódolást (ha felveszek egy műsort). Sajna. Ezért érdemes hardveresre beruházni, ott mentesül a gép az átkódolás nehézségei alól.

Remélem segítettem. Üdv.

2009. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, sokat segítettél, köszi szépen!
2009. júl. 16. 13:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!