Milyen hangfalakat vegyek ehet az erősítőhöz?

Figyelt kérdés
[link] 4 * 20 w 4 ohm ezt találtam [link] de ez 8 ohmos
2012. júl. 6. 12:08
 1/5 anonim válasza:

Digitális (PWM) erősítőhöz? Ha rám hallgatsz olyat veszel amilyet akarsz, a digitális erősítő és a kapcsolóüzemű tápegység nem a jó hangminőségről szól hanem a kis méretről és a jó hatásfokról. Agyontömörített MP3-hoz vagy „parasztnak vidékre” jó lesz, igényesebb jelforrást, például mikrobarázdás lemezt ne akarj rajta hallgatni. Nyugodtan ráköthetsz 8 ohmos hangdobozt is, csak 10w-os lesz szegénykém, de 10 és 20 watt teljesítmény között alig van hallható különbség.


Mire akarod használni?

2012. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Étteremben háttérzenére. A 4 külön szabályozható kimenet miatt gondoltam ezt (Pult,terasz (2db) étterem.)
2012. júl. 8. 13:23
 3/5 A kérdező kommentje:
netrádiót halgatunámk rajta napi 7-10 órába.Eddig 2 hifi volt.
2012. júl. 8. 13:24
 4/5 Huszti Tibor ***** válasza:
vegyél 4 kisebb és olcsóbb hangfalat Pl: [link] ilyen vagy ehez hasonlók szerintem jók lehetnek vagy a hifi hangfaljaid is megfelelnek erre a célra.Ha még nem vetted meg az erősítőt akkor ha minden helyiségben ugyan azt a zenét hallgatod ajkkor inkább vegyél egy sima sztereó erősítőt ami tud 40-80 watt rms-t csatornánként 8 ohmon / 4 ohmon is terhelhető és így 100-120 watt rms-t tud 4 ohmon/ és 4 hangfalkimenetes.Így rá tudsz kötni 4 db 8 ohmos nagyobb hangfalat is és egy ilyen erősítőt kb 10-12 ezer forintért már be lehet szerezni és a hangja is sokkal jobb lesz.
2012. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Arra a célra hibátlan, egy netrádió hangminőségén biztos nem ront, de nem biztos hogy egy nagy lakószobánál nagyobb zárt teret be tud hangosítani. A hangdobozokról normális adatlap és meghallgatás nélkül nehéz dönteni, 20-25w-nál többet nem nézek ki belőlük. Talán szerencsésebb lenne valami nagyobb térfogatú láda, lehetőleg 4 ohmos. 6.5 liter sörnek nem rossz de hangládának elég kicsi és az átvitele se megy elég mélyre a kis térfogat miatt. Ha van lehetőség a kipróbálására vásárlás előtt akkor azt érdemes megejteni.


A 2 hifit nem tudom értelmezni, lehet vérgagyi és jó minőségű is, sajnos minden vackot annak adnak el és a készülékek adatait legalább egy kicsit kozmetikázzák. Igazán jó minőségű készülékektől és hangdobozoktól szerintem akkor sem szabad megválni ha már több mint 30 évesek.

2012. júl. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!