Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Működik ez a házi diffúzor...

Működik ez a házi diffúzor megoldás?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem két bajom van vele.

1.) A drót miatt úgy érzékeli, hogy vakut raktál rá, és ezért nem működik a beépített kis vakú.

2.) Ha túl előre megy a fehér lepedő, akkor nem működik a

próbafény, mert megakad benne.


Ha viszont kicsi a diffúzor, megoldástól függetlenül, akkor kevéssé jó, tehát ezt hogyan szokták megoldani?



2012. júl. 5. 22:03
 1/6 anonim válasza:
0%
Fogalmam sincs!
2012. júl. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általában működik. Fém drót helyett használj műanyag pálcát.

Ha "felhajthatóra" csinálod, akkor a segédfény elé se ér be, ha csak az expó előtt "ereszted" le.

Nálam ennek egy jóval egyszerűbb megoldása van a fotós táskában: egyszerű rugós kereten egy 150x200mm-es, finom szövésű anyag. Ha kell, egyszerűen kézzel a vaku elé tartom. (ne kérdezd, hogy milyen szövet. kaptam.. :)

2012. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ott van a leírásban:


Canon (D)SLR: on the Rebel XT, I found a tiny switch on the right edge of the hot shoe to detect external flash. If I slide my diffuser frame in, the built-in flash won't fire. I had to bend the frame around the switch, it's less sturdy but good enough (unfortunately, I returned the camera without taking a picture of the modified diffuser frame to show here).


Important: try to bend the wire along the side of the flash hot shoe. Because the wire's plastic coat will eventually come off, you don't want to short-circuit the pins on the hot shoe base. In my case, the inner pins are lower than the surrounding, I just had to make sure the wire is straight and not curve down to touch the inner pins when I slide it in.

2012. júl. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vicces vagy, papa. A cikk írja is, hogy óvakodj a vakuérintkezők összezárásától, valami műanyagbevonatos drótot használt a faszinger.
2012. júl. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na erre mit mondjak.

Ha nem tudod elolvasni a leírást akkor ez lesz belőle.

Itt egy egyszerűbb, ezt nem tudod elrontani:

[link]

2012. júl. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én a képet akartam belinkelni, mert nem ez alapján a leírás alapján készítettem.
2012. júl. 9. 22:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!