Notebook vagy tablet?

Figyelt kérdés
Melyiket válasszam? 2016-ra megelőzik a notebookokat a tabletek... Notebookra egy 120.000 Ft-ot költenék, tabletra 70.000 Ft-ot kb. Nos melyik érdemesebb?

2012. júl. 4. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Mire akarod jelenleg használni?Mert a notebookkal tudsz mást is csinálni nem csak netezni.Tudsz nyomtatni is pld.
2012. júl. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló is írta attól függ mire szeretnéd használni. A tablet jópofa dolog vannak nagy előnyei (pl az azonnal megérkező emailek, az, hogy egyből elérhető, nem kell bootolásra várni) a notival szemben de emellett a noti sokkal jobban testre szabható, több mindenre felhasználható. A tablet szolgáltatásai eléggé be vannak korlátozva a notihoz képest, de ha nem használod spec. dologra akkor bőven elég lenne az is.
2012. júl. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ki akar nyomtatni? Lehet nyomtatni az asztali géppel is, arra a dokumentumokat át lehet vinni pendrive-val... Igazából nem kockulok, így a fő cél nem a játszás lenne, net, videó, office... Ha meg tablet, azért lenne rajta egy-két játék...
2012. júl. 4. 10:15
 4/10 A kérdező kommentje:
úgy látom, hogy még mindenki nagyon tabletellenes :D
2012. júl. 4. 10:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Mire akarod használni?


Ha van egy frankó asztali géped/laptopod és szükséged van egy kis szerkezetre amit vihetsz magaddal akár egy válltáskában, hogy elérd a netet meg az üzeneteid. Egy kompakt tablet jó választás. Ha veszel hozzá egy dokkolható, vagy bluetooth billentyűzetet akkor kapsz egy kis netbookot :P.


Ha viszont ez lenne az egyetlen készüléked (ami neked fontos hogy kompakt is legyen) akkor nem árt beszerezni egy Notebookot vagy egy rendes laptopot. Alkalmasabb rendesen dolgozni rajta, vagy a sulira. Ezeket kevesebb helyre tudod magaddal cipelni, de elvan nélkülük is azért valahogy az ember. :)


Az hogy 2016ba mi lesz marhára nem fontos, ha most akarsz valamit :).

2012. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én ott borultam meg amikor megláttam egy tabletot,hogy csupa tapinyom volt a képe,

ha a notim képernyőjén csak egy ujjlenyomat is van,na már attól rosszul vok,

2012. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6. Hozzászóló: hát lehet kapni ilyen ujjlenyomateltávolító kendőket, mi a Tv-hez kaptunk egyet :D
2012. júl. 4. 10:20
 8/10 A kérdező kommentje:
amúgy igaz... Most veszek egy notebookot az jó lesz és ha majd úgy döntök, hogy kellene egy tablet is, majd veszek, meg szerintem addigra nagyobb lesz a kínálat, és alacsonyabb árak lesznek...
2012. júl. 4. 10:22
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! Mindenkit hasznosnak jelölöm!
2012. júl. 4. 10:23
 10/10 anonim válasza:

Van ilyen megoldás is: pl ASUS transformer pad:


a gond szerintem az az Android lehet csak... kérdés hogy használsz e Microsoftos alkalmazásokat...ha nem akkor netezésre levelezésre, egyebekre tökéletes a tablet...

viszont egy rendes excel táblát vagy word dokumentumot már nagyon nehézkes kezelni.. erre ötletes megoldás ez a combo termék..


[link]


tabletek: [link]

notik: [link]

2012. júl. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!