Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Időközönként (kb 1óránként)...

Időközönként (kb 1óránként) mindig elkezd sípolni a tv-nk. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
ha kicsit ráütök,abbahagyja.hátulról jön.
2009. júl. 8. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
ne nézd a focimeccset! :D
2009. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:))

sajnos akkor is sípol ha nem nézem...

2009. júl. 8. 22:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért sípol a TV? ( főleg CRT-re jellemző )

A tv-k is sípolnak (ha közelhajolsz hallod). Ez általában a képcső végén lévő tekercs rezgésétől van. Ha gyantát csöppentesz a tekercsre, elnémul. (csak szakembereknek ajánlom!) Persze lehet kondi is, bár kevesebb eséllyel.


Ha nem öreg a monitorod akkor lehet hogy csak poros belül erre oda kell figyelni, mert a túl sok por vezetővé válhat és a magasfeszültség környékén áthúzhat a por által más alkatrészekre és akkor annyi. Szóval legelöször én egy takarítást javaslok. Ha utána is sipol akkor lehet keresgélni a hibát,vagy mérlegelni venni egy másikat ha öreg a cucc.


forras: szamitogepszerviz.info

2009. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A sorvegfokozat mukodik hallhato tartomanyban, 15 Khz-en. A nagy energiak a nem megfeleloen rogzitett alkatreszeket, foleg tekercseket, megszolalasra birják. Elkepzelheto, hogy egeszen egyszeru beavatkozassal is megszuntetheto a zavaro hang.


Kar vacakolni, hivd a szervizt.

2009. júl. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A mi tv-nkkel is ez a baj. Nem tudom, hogy a tieteken van-e PIP funkció, a miénken van, és hogyha bekapcsolom, abbamarad a sípolás.:D Fogalmam sincs, mi ennek az oka, mindenesetre megnyugtató, hogy tudom valahogy orvosolni a problémát.:D
2009. júl. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nincs pip rajta.sajnos messziről hallani.nem poros,szétkaptam.azt hiszem itt az ideje lecserélni.
2009. júl. 8. 23:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!