Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kaptam egy régi tv-t nincs...

Kaptam egy régi tv-t nincs rajta adás. Alap adókat behozni hogy tudnám? (m1, rtl, tv2)

Figyelt kérdés

Házipraktikák is érdekelnének... Hallottam róla, hogy grafit ceruzás megoldással lehet de nem tudok róla többet...

Valaki valamit?



2012. jún. 28. 18:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Már, hogy antennára gondolsz? Grafitceruzából antenna?

Nagyban függ attól, hogy hol laksz, egyrészt, hogy melyik településen másrészt, hogy a településen belül hol, mivel ettől függ, hogy elég egy grafitceruza vagy szobaantenna kell, esetleg tetőantenna, sőt, akár erősítős tetőantenna.

Esetleg megpróbálkozhatsz a digitális vétellel is, ha régi a tv, akkor kell mellé egy set-top-box, ami képes a magyar földi digitális adás vételére, ezt már lazán megúszod 10ezer alatt, s cserébe 3 csatorna helyett 7 csatornát nézel (m1, m2, duna, duna world, tv2, RTL klub, Euronews)


Hogy legyen házi praktika is... Antennát tudsz akár építeni is, pl. a Fractal antenna pofon egyszerű (itt van hozzá egy sablon, hogy milyen alakzatokat kell hajtanod: [link] ). Kell hozzá még egy erősítő vagy egy szimmetrizáló, ( [link] ) az erősítőhöz még egy tápfeladó, de azt is meg lehet házilag oldani.


Lényeg az, hogy a téged körülvevő terepviszonyok döntik el azt, hogy egy szögre tűzött krumplival vagy egy 10-20 ezres antennával tv-zel.

2012. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!