Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a baja a távirányítónak/Tv-...

Hommse kérdése:

Mi a baja a távirányítónak/Tv-nek? Járt már így valaki?

Figyelt kérdés

Vettem egy Philips SRP2008B/86 távvezérlőt. Beprogramoztam a kód alapján és automatikus kódkeresést is megpróbáltam.

Azt elértem, hogy egyes gombok működnek, viszont nem úgy, tehát a kikapcsoló gombot nyomkodva csatornát vált, a CH+ -al viszont ki tudom kapcsolni és CH- -al bekapcsolni. És csak lehalkítani tudom egy teljesen más gombbal.

Ha többször beprogramozom fog javulni?

Van valakinek ötlete, hogy mért van ez így és mit tudnék tenni?



2012. jún. 11. 19:11
 1/7 cipi8 ***** válasza:

Kód keresés automatán továbbra is! Egy TV-hez rengeteg beállítás létezik. Addig kell keresni és végig próbálgatni amíg a táv. gombja a kívánt funkciót nem kezeli, sajnos még így sem szokott tökéletes lenni az eredeti táv. helyettesítése. Ha pl van text, menü, de lehet hogy az AV vagy a kikapcs. időzítőt nem tudod beállítani.


Én is szenvedtem régen így a régi tv-men a piaci ócska URC22B távval. Tavaly szereztem az erősítőmhöz egy TEVION 383 tanítható távot na azzal mindent lehet szinte vezérelni ami távval működik, és ha nem is visz minden funkciót akkor meg meg lehet neki tanítani! DVD recorder, TV, Erősítő, 5.1 hangfalszett, DIGI beltéri stb. mindent visz ami itthon van. Múltkor azzal szórakoztam hogy a szomszéd TV-jét piszkáltam vele mikor nyitva volt az ablaka.


Hasonló jó még a Lidlben kapható SILVERCREST uni és tanítható táv olyan 3-4 Ezer közt mozog.

2012. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szinte minden programozási alkalom után tud valami újat, tehát ebből következtettem, hogy többet kell vele foglalkozni, remélem a türelmem is bírni fogja. Azt hittem, hogy én rontottam el valamit prog. közben. Mostanra már ez a harmadik univerzális távkapcsolóm, és az igazság, hogy a TV is egy no name, már az is jó ha ennyire működik. Köszönöm szépen a választ!
2012. jún. 11. 20:19
 3/7 cipi8 ***** válasza:

Igazán nincs mit nekem a régi csöves Orionra kb másfél óra után tudtam úgy be állítani hogy TEXT-en kívül minden jó volt, ha kellet a Text akkor meg átváltottam mindig a 2 TV-re és úgy néztem meg, mivel az URC22B az 2 TV-t képes vezérelni egy szerre.


Ne aggódj én olyan fél doboz cigit szívtam el mire végeztem, és olyan 3 hónap után kezdett hülyülni és elfelejteni a beállításokat olyan 3-4 URC-t fogyasztottam el és mire találtam egy másik no name távot de az ami napig bírta volna ha nem töröm ketté :-)

2012. jún. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:D Nem túl biztató, talán mégsem kellett volna megvennem azt a Tv-t(amúgy egy Silva Schneider LDT 2210 DVB-T), na de sebaj! Nem kárörvendés képpen de jól esik hallani, hogy másnak is vannak/voltak ilyen jellegű problémái. Köszi az infókat

Üdv. Emese

2012. jún. 11. 21:11
 5/7 cipi8 ***** válasza:
Nem a TV a gáz hanem a távirányító ha gagyi akkor könnyen megőszülsz mire beállítod, ha belehet egyáltalán fullra?
2012. jún. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 cipi8 ***** válasza:
Mennyi volt a TV?
2012. jún. 12. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Amikor megvettem a TV-t kaptam egy Thomson univ. távot, és kipróbáltam egy Samsung LED TV-n és az első kód után minden gomb működött a távon. Gondolom már jobb a technológiája.

Használtan vettem úgy 17000Ft (átszámolva). Nem drága viszont kiakadok tőle.

2012. jún. 12. 11:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!