Mi az hogy maximális expo szám? Mi lesz, ha elérjük? Ki lehet dobni a fényképezőt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tehát, olvasgattam, hogy vannak ilyen maximális expozíció számok. Tehát, például xy tükörreflexes gépnek 50000 expo-ra van kalibrálva. Ha eléri ezt a számot, mi történik? Ki lehet dobni, vagy sok pénzért cserélni kell benne valamit? Mert én fél éve vettem egy gépet, de már 10000 képet simán lőttem vele. Akkor nem fog túl sokáig tartani.
2012. jún. 7. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából ennyire tervezik. Nem biztos, hogy bármi történik, ha eléred ezt a számot, lehet, hogy sokkal tovább is működik. De az árat jelentősen befolyásolja, ha esetleg majd el akarod adni a gépet.
2012. jún. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy ennyi expót nagy valószínűséggel ki fog bírni, jó eséllyel többet is. Általában a zárszerkezet szokta felmondani a szolgálatot, amit cserélni kell. Ennek összege egy olcsóbb gépnél 40eFt körül mozog, profi DSLR-nél akár 100eFt is lehet.
2012. jún. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ufff.. Köszönöm. Nem akarom eladni, de nem úgy terveztem, hogy 2 évig tudjak használni egy 120ezres gépet.. :S
2012. jún. 7. 09:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egy előrejelzés, ami vagy bejön, vagy nem. Elég kevés gépről tudok, amit 50.000-re minősítettek, bár pont most, hogy utána olvastam, kiderült, hogy az enyém is ilyen. Van benne vagy 80.000 expó már, úgyhogy drukkolok, hogy továbbra is ilyen jól bírja :)


Azért a fél év alatt 10.000 képet kicsit sokallom. Mit fotózol, hogy ennyi kép lett?

2012. jún. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:) Hát sok mindent.. Szeretek fotózni, és ha valamit meglátok azonnal fotózom! :D És sokszor több képet csinálok egy adott témáról, hogy biztos jó legyen. És ez eléggé növeli.
2012. jún. 8. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!