Hogyan érhetem el, hogy a tv-m hangja a házimozimon szóljon?

Figyelt kérdés
Van egy samsung tv-m (crt kijelzővel), amire egy scart kábellel tudom csatlakoztatni az orion dvd lejátszómat, ami 5.1-es hangrendszerrel rendelkezik. A problémám az, hogy csak a dvd filmek lejátszásakor szól az 5.1, én viszont azt szeretném, ha a tv adás is ezen a hangrendszeren kersztül szólna. Tud valaki erre megoldást?

2012. jún. 6. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel a régi tv-d tunerje állítja elő magának tv adásának a hangját és képét (a vélhetően analóg adásból),így nem sok esélyed van.

Vagy 1 médiabox kütyű egy szolgáltató-tól(pl UPC),és arról elvileg levehető a surrond hang,vagy 1 új lcd tv ami tudja fogni az mpeg4-et,azaz alkalmas földfelszíni digitális tv adás fogására.

Remélem érthető..és nem kínai amit írok :D

2012. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem egészen így van. Amelyik tv-n van scart csatlakozó, azon van hangkimenet is a scarton keresztül, most azt ne kérd tőlem, hogy megmondjam, hogy melyik lábakról tudod "levenni" a hangot, de vegyél egy scart-rca átalakítót, olyat amin van in-out kapcsoló, s akkor le tudod venni a hangot, de csak az analóg adásról, tehát ha analóg kábeled van vagy esetleg a földi analóg adást nézed. Ha digitális a rendszer, akár kábel, akár IPTV, akár műholdas, akkor ahogy már a kolléga mondta, magáról a boxról csatlakoztasd le a hangot. Hogy ezt miként tudod a házimoziba eljuttatni, az már típusfüggő. Lényeg, hogy hangbemenetet keress rajta, ha nincs, akkor felejtős az egész, ha van, akkor a megfelelő kábelt vedd hozzá pl. RCA, SPDIF (bár ez RCA-val is helyettesíthető, hisz az aljzat ugyanaz) esetleg optikai kábel és persze egy átalakítót is, ha szükséges, s ha szükséges, akkor már ott tart ezeknek az ára, hogy veszel egy külön hangrendszert a tv-re, amin mezei analóg bemenet van s azt rácsatlakoztatod a tvre a scartos módszerrel.
2012. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs a tv-n piros-fehér audio kimenet? Ha ugyanilyen van a házimozin is (szokott lenni azért) akkor összekötés után csak ki kell választani a lejátszón azt az opciót hogy erről a bemenetről nyomassa a hangot.

De ezt biztos kipróbáltad volna amúgy gondolom ha lenne.

2012. jún. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kábel TV adást nézek rajta, ezt elfelejtettem leírni. Elég bonyolultnak tűnik így a megoldás, de ha jól értem, akkor vennem kell egy átalakító kábelt, ami a scartból kiszedi nekem a hangot és azt kell a házimozira csatlakoztatnom. Jól értem? (Nekem egyébként az sem baj, ha nem 5.1-es hangot kapok, csak ne a tv hangszórója szóljon, mert az olyan mint egy sokol rádió)
2012. jún. 8. 08:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Kábel TV adást nézek rajta, ezt elfelejtettem leírni. Sajnos a TV-n nincs az a bizonyos piros-fehér audio kimenet, én is azt kerestem először. A házimoziban van hangbenet bőven, szóval az sem gond, csak nem tudom, mi a neve. Kis kerek bemenet mindegyik, mint aminek a tv-n kellene lenni. Ha jól értem akkor ezekhez kell egy "scart-valami" átalakítót vennem, ami kiszedi a hangot nekem és akkor bedugom ide és kész. Jól értem?
2012. jún. 8. 09:03
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a dupla beírásért, az elsőnél megszakadt a netem, és azt hittem, nem írja ki.
2012. jún. 8. 09:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi a típusa az Orion lejátszónak?
2012. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, és a házimozi típusa mellett még azt is leírhatnád, hogy digitális vagy analóg kábelt nézel. Nehéz így segíteni, hogy alig adsz információt. Az HBO HD-t leszámítva Magyarországon nem nagyon találsz 5.1-ben sugárzó csatornát, úgyhogy az 5.1-es tv-zés egyébként sem jönne össze.

Analóg kábel esetében csak egy koax kábel megy a tv-be. Digitális kábel esetében egy boxba van dugva a koax kábel és a box a tvre van csatlakoztatva, scart/RCA/HDMI kábellel.

Ha analóg a történet, csak akkor működik az átkapcsolós Scart-RCA átalakító. Konkrétan erről lenne szó:

[link]

De ha tudnánk a házimozi típusát, akkor tudnánk, hogy milyen bemenet van rajta s hogy egyáltalán van-e rajta bemenet, mert ha nincs, akkor kár rajta vergődni.

2012. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, egy ideje nem néztem ide. Most nem tudom megnézni, hogy analóg, vagy digitális a jel, mert nem vagyok a lejátszó közeblében, és nem is leszek egy ideig. Amint meg tudom nézni, vászolok.
2012. jún. 12. 10:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!