Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudnék képeken részlete...

Hogyan tudnék képeken részleteket előtérbe helyezni? Pl: fotozz.hu/teljes_kepet_mutat? Foto_ID=236386 finepix jv100-as gépem van

Figyelt kérdés

2012. jún. 5. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt a képet olyan objektívvel fotózták, aminek ilyen a mélységélessége. A témára fókuszált a készítő és a kis mélységélesség miatt a háttér elmosódott.

Ez objektívtől függ.

2012. jún. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az én gépemmel lehetne ilyen képet csinálbi?? ( finepix jv 100)
2012. jún. 5. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez nagyobb fókusztávolság kellene, mint amennyi a te gépednek van, de majd a hozzáértőbbek talán többet mondanak.
2012. jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár ez is 105mm-en készült.

Szerintem ennyit tehetsz:

Max zoom ( optikai, digitálist felejtsd el ).

Minél közelebb menni a témához, ahol még éles. A közvetlen háttérben ne legyen semmi.

Ha van makró mód kapcsold be.

Talán sikerül, bár a te optikádnak szerintem nem lesz ilyen mélységélessége mint a példafotónak.

2012. jún. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mélységi élességi vagyis esetünkben életlenség nem csak az objektívtől függ, számít a szenzor mérete és a lencsék szenzortól mért távolsága is és esetedben ez nem felel meg kis mélységélességű képek készítésére.
2012. jún. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!