Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 3D tv-n film lejátszás, hogy...

3D tv-n film lejátszás, hogy működik?

Figyelt kérdés

Elsősorban Merevlemezről illetve Számítógépről szeretném lejátszani a 3D filmeket. Egy LG-t néztem ki magamnak viszont azt hallottam, hogy ezek elég kényesek az ilyen lejátszásban. Merevlemezről sokszor jelenik meg a nem támogatott formátumüzenet. Van esetleg valakinek tapasztalata LG vel kapcsolatban.Illetve számítógépről történő lejátszás, hogy működik?

Ezt néztem ki:

[link]


2012. máj. 31. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak a számítógépes lejátszásról tudok beszélni: rákötöd HDMI-vel a tv-re, és kész.
2012. máj. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
61%

"A Mediaplayer


Mint említettem a tv usb-ről (pendrive/hdd) lejátszik minden ma divatos formátumot, azaz csak majdnem mindent...

Az első csalódás akkor ért, amikor az átcipelt 10-12 3D-s mkv filmrészletből 3 darab (!!!) volt hajlandó elindulni, a többinél "nem támogatott" üzenetet kaptam...Persze pár órás olvasgatás és nyomozgatás után kiderült, hogy az LG kicsit fukarabbul bánik a licenszekkel és szabványokkal, mint a Samsung pl., emiatt a saját kódolású illetve netről levadászott (3D-s) tartalmak nagy eséllyel nem fognak menni, ezért mókolni kell velük, íme némi infó:


- DTS hang támogatás nincs (ebben az árkategóriában szégyen),

- usb-n keresztül max 20mbites bitrátájú, L4.1 profillal tömörített mkv/ts megengedett, az efölöttiek jól láthatóan belassulnak vagy el sem indulnak sajnos.

- a lejátszó nem ismeri a scene által - némi helytakarékossági szándékkal használt - header compression eljárást, tehát a filmeket nagy valószínűséggel újra össze kell rakni az mkvmerge nevű programmal, persze ezt a funkciót letiltva (extra options fül)


Ilyen szempontból pl egy Samsung tévé ideálisabb választás, mert kevésbé válogatós, így egy átlag user számára - egyéb lejátszó hiányában - használhatóbb erre a célra.


Kb 2 nap alatt helyrehoztam a filmeket, így folytatódhatott a tesztelés. A tv grafikus menüje egyébként szép, érthetően és logikusan mutatja a mappákat, kellőképpen olvasható és pillanatok alatt rá lehet érezni."


Ez egy tesztből van, itt olvashatod a teljest:

[link]


A médialejátszója szégyen, azon túl jókat ír róla.

Nekem Philips LED van, nem 3d, nem tudtam még olyan formátumot mutatni neki, amit ne játszott volna le.

2012. máj. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!