Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Canon EOS-nak a kitobijának...

Canon EOS-nak a kitobijának fókusza helyes érték, csak az M42-es obikat kell 1,5-el szorozni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 31. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Az M42-es objetkívek esetén az adapter miatt kell trükközni pár dologgal. KITnél ez nem szükséges.
2012. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A 1,5-szeres szorzót a lapka mérete miatt szokták alkalmazni nem?
2012. máj. 31. 17:55
 3/8 anonim ***** válasza:

De, ráadásul nem is 1,5 hanem 1,6.


De félreértés ne essék, az objektív fókusztávolsága mindig annyi, amennyi rá van írva. De attól függően, hogy mekkora szenzort teszel mögé, azaz a képkör mekkora részét vágod ki, más lesz a látószög. A szorzókkal a 35 mm-es filmre (azaz a full frame-re) vezetik vissza a látószöget. De egy 50 milliméteres objektív mindig 50 millis marad, mindegy, mire tekered fel.


Az 1,5-ösz szorzó a Nikon APS-C gépeit érinti.

2012. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem EF-S optikáknál ( a kérdező nem írt gép típust) nem játszik ez a szorzó. Én erre gondoltam a válasznál, hogy KIT cuccnál nem kell trükközni. Ha viszont egy APS-C szenzoros cuccra nem EF-S optika kerül akkor már lehet számolgatni. Lehet, hogy tévedek.
2012. máj. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem bántásnak, de tévedsz. Az EF-S opikákat is szorozni kell, ha 35 mm-re szeretnéd számítani a látószöget. Ők azért mások, mert eleve kisebb képkörre tervezték, így pedig ugyanannyi pénzből jobb képminőséget lehet kihozni.

Cserébe nem lehet feltenni FF vázra.

Az esetek többségében annyira mélyen benyúlik a hátsó lencséjük, hogy leverné a tükör, így a dolognak fizikai akadályai is vannak. De ha mégis felaplikálnád valahogy, (vannak ilyen trükközések), akkor FF vázon az EF-S obival a képszélek gyalázatosak lennének.

2012. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kérdésem arra vonatkozott, hogy egy adott EOS gépváz esetén (pl. 500D) ha van egy M42-es 50mm-es fix obim, vagy van egy 50mm-es Canon obim, az ugyanazt tudja az AF-től eltekintve. A válaszok szerint igen.
2012. jún. 1. 08:33
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából azt nem értem, hogy miért gyártanak ma is gyakran 50mm-es obikat. Mert az 50mm-es az régen egy optimum volt, azért gyártották, mert az általában sokmindenre alkalmas volt 35mm mellett. De akkor ma ehelyett 50/1.6-os kéne legyen az optimális, nem? Vagy 50*1,6-os? Egy kicsit megkavarodtam.
2012. jún. 1. 08:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Az 5-nek ment a zöldkéz. Egyáltalán nem vettem bántásnak, ez nekem eddig egy sötét folt volt. Kösz a felvilágosítást!
2012. jún. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!