Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tudnátok "arcszépítő" fényképe...

Tudnátok "arcszépítő" fényképezőket mondani?

Figyelt kérdés
Ilyen például a Sony DSC-WX7, Dukai Reginél látom, hogy nagyon szép bababőrt varázsol a képeken. Az is elég lenne, ha megmondanátok, hogy hogyan keressem a fényképezőgépek leírásában ezt a funkciót, van-e valami speciális neve? Fényképezőgép vásárlás előtt állok és több egyéb szempont mellett ezt is szeretném figyelembe venni a választáskor. Köszönöm előre a segítséget.
2012. máj. 13. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Digitális gépek általában kezelik a képeket, kiemelnek színeket, stb. Ilyen funkcióról amit te írtál még sosem hallottam. A kisebb bőrhibákat, általában utókezeléssel szokták eltüntetni. Esetleg világítással, és vaku derítéssel.
2012. máj. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hidd el, van pedig ilyen fényképező. Bizonyításképp mutatok néhány képet:

[link]

[link]

[link]


És ez nem photoshop, az összes képen ilyen a bőre, amit a saját fényképezőjével készít, ezt ő maga is leírta. De azóta találtam hasonló fényképezőket. Bőrlágyítás funkciónak nevezik. Köszi a választ.

2012. máj. 14. 12:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Tök jó. Még nem hallottam róla. Pedig jó néhány éve fotózok.
2012. máj. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyanúsak ezek a képek. Mind méretre van vágva, utómunka is látszik rajta itt a bizonyíték.

[link]


Gyenge ellenfénnyel nem tudta megoldani azt hogy a színek e helyükön legyenek, és valljuk be a kép is pocsék.


Ellenben a következő képen már:


[link]


Erős ellenfényben, a színek nem csak hogy rendben vannak, hanem látszik hogy a téma erősen meg van világítva. Azaz használ vakut, méghozzá lágy derítéssel. De a képen a vakut nem látod villanni. Amit linkeltél első képet azon a fényképező nincs szemben, hanem ferdén tartja szóval max a falat tudta volna lefotózni a tükör mellett.

2012. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amit linkeltél első képet, azt telefonnal fényképezte, arra nem vonatkozik, hogy használ-e utómunkát, de szerintem azon is maximum a méretrevágás van. Én is tudok ellenfényben vaku nélkül fotózni, szerintem a mai fényképezőktől ez már elvárható, hogy ne pacát fényképezzenek, és a tükörben fényképezős képeimnél nekem sem teljesen szemben van a fényképezőm a tükörrel, mivel akkor önmagát fényképezné teljesen és az én fél oldalam lemaradna. Hidd el, próbáltam. Mindegy, már eldőlt, hogy melyik fényképezőt vásárolom. Köszi.
2012. máj. 15. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!